Z jakiego względu decydujemy się na wybór konkretnego poziomu w blokach? Jakie mamy plusy i minusy różnych możliwości?

Wybierając swoje lokum, zastanowić musimy się nad różnymi kwestiami. Między innymi nad tym, na którym poziomie zamieszkamy. Jak wyglądają za i przeciw takich wyborów?

garage

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku trzeba od razu rozdzielić budynki, w jakich dostępna jest winda, jak i te, gdzie jej brak. W pierwszym przypadku na pewno nie będziemy mieć problemu, by zamieszkać na wyższym piętrze, gdyż z łatwością się tam dostaniemy. Mało tego, im wyżej, tym ładniejszy widok za oknem, nie mówiąc już o większej odległości od ulicznych hałasów. Dlatego w takim wypadku z pewnością sporo ludzi zdecyduje się na wyższe piętra.
natomiast, kiedy chodzi o blok (hiperłącze do strony) bez windy, to należy pomyśleć o przyszłości. Nawet jeżeli w obecnej sytuacji jesteśmy młodzi oraz nie mamy problemów z dostaniem się na wyższe piętro, to niestety, ale na starość możemy mieć pewność, że będzie to trudniejsze. Z tego względu parter może być praktyczniejszym wyjściem. Natomiast dojście wysoko, nie będzie także wcale proste z wózkiem oraz dzieckiem, o czym również należy widzieć. Osobom, jakie planują założenie rodziny, z pewnością wygodniej będzie się mieszkać w bloku z windą.
ciśnienie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o parter, to niektórzy mają pewne obawy, aby na takim niskim poziomie mieszkać, tym bardziej gdy okna – zweryfikuj u źródła – znajdują się blisko ziemi. Po pierwsze idący chodnikiem ludzie patrzą nam do domu, a czasami też mogą zapukać w szybę, co jest dosyć stresujące, szczególnie w nocy.

Natomiast, kiedy mamy mieszkanie na wyższym parterze, to takie problemy już nie będą tak doskwierające. Zatem dobrze będzie przemyśleć taką decyzję, bo jak widać, są różne za i przeciw.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,