W Polsce stoi wiele kamienic, którymi ktoś musi administrować, by trwały w dobrym stanie oraz zapewniały zyski

Kiedyś większość spraw powiązanych z administrowaniem budynkami była w jurysdykcji spółdzielni. Obecnie dbaniem o wiele spraw powiązanych z zarządzaniem budynkami trudni się inna jednostka.

płot

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
wałek folii
Jeszcze 4 lata temu, żeby zarządzać nieruchomościami trzeba było być członkiem odpowiedniej Izby. Nastąpiła jednak zmiana i została podpisana przez prezydenta ustawa deregulacyjna. Dzisiaj wystarczy po prostu ukończyć właściwy kurs przygotowujący do profesji zarządcy. Nie jest on nazbyt długi, a test, który go wieńczy, nie jest zbyt trudny. Zatem zawód zarządcy jest szeroko dostępny dla sporego grona rodaków. Jest to stosunkowo intratna profesja. Jednak musimy wykazywać pewne cechy w zakresie pojmowania finansów oraz arbitrażu pomiędzy stronami.

Jeżeli omawiany tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-fujitsu/klimatyzatory-nascienne-fujitsu), który przedstawia pokrewne tematy.

Bierze się to z tego, że jednym z głównych zadań zarządcy jest reprezentowanie wspólnoty za zewnątrz, ale także pośredniczenie w kontaktach pomiędzy zarządem wspólnoty i właścicielami mieszkań. Zarządca nieruchomości jest zobligowany także pilnować budżet. Zatem powinien obliczać jakie remonty mogą być zrobione w konkretnym roku.

Jak sądzisz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz zbadaj praktyczne informacje – pochłoną Cię kompletnie.

Ponosi odpowiedzialność też za znalezienie najlepszych i jednocześnie najtańszych dostawców usług (wody, prądu itd.) Do jego zadań należy również pełne prowadzenie dokumentacji dotyczącej budynków.

Zatem nie wydaje się być to prosty zawód, ale wszystkich przydatnych informacji można się dowiedzieć na kursach organizowanych raz na jakiś czas. Są one oczywiście płatne, ale koszt na pewno się nam wróci, kiedy zaczniemy pracować.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,