W czasie remontu bez rusztowania nic nie zrobisz

O każdej porze roku na osiedlach zauważamy to samo zjawisko. To rzecz jasna pnące się w górę rusztowania, przy pomocy których ocieplane są bloki przed nadejściem mroźnej zimy, czy maluje po jej odejściu.

wiatraki

Autor: phault
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to już obrazek tak dobrze nam znajomy, że chyba mało kto może wyobrazić sobie osiedlowy krajobraz bez wysokich stelaży.
Na początku warto pomyśleć o tym po co w istocie robi się takie rzeczy. Rusztowania Plettac od dawien dawna są ustawiane przy budynkach podczas różnych pracach wykończeniowych, czy renowacyjnych. Im budynek wyższy, tym trudniej byłoby wykonać jakiekolwiek prace renowacyjne bez udziału rusztowań. Remonty na wysokościach są bardzo niebezpieczne i każdy, kto ma je wykonywać musi odbyć odpowiednie szkolenie i stosować się do wszelkich norm bezpieczeństwa. Zwykłe malowanie bloku może zakończyć się tragedią, jeśli osoba mająca się tym zająć nie będzie zachowywać szczególnej ostrożności i nie zastosuje się do zasad dotyczących BHP. Rusztowania (zweryfikuj te opinie) Plettac co roku ułatwiają wielu firmom również ocieplanie budynków. Jest to zabieg stosowany przede wszystkim w wypadku budynków trochę starszych, które nie utrzymują już ciepła w dostatecznym stopniu. Powoduje to oczywiście dodatkowe koszty dla mieszkańców, ponieważ muszą oni wydać więcej pieniędzy na ogrzanie swoich mieszkań. Żaden z nas nie lubi przepłacać, a spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek zapewnić ludziom odpowiednie warunki do życia – na nie przekłada się chociażby właśnie ciepły kąt. Ocieplanie to droga inwestycja, lecz jest konieczna w przypadku starszych budynków i na pewno jej koszty nie będą przewyższać kosztów, które zostałyby poniesione, gdyby ocieplenie nie zostało wykonane.

Nie dałoby się zrobić tego, jeśli nie rusztowania, które choć zostały wynalezione wiele lat temu – nadal nie mają sobie równych gdy chodzi o tego rodzaju prace. Każda szanująca się firma wykończeniowa musi mieć dostęp do takiego sprzętu, bo bez rusztowania ani rusz.