Czy trzymanie piecyka gazowego w domu jest całkowicie bezpieczne? Zobacz, jak unikać tragedii!

Piecyk gazowy w domu zazwyczaj kojarzy nam się z dość dużym niebezpieczeństwem. Praktycznie każdy człowiek zdaje sobie dzisiaj sprawę z zagrożenia, które niesie za sobą zatrucie tlenkiem węgla, więc w większości wypadków piecyki powoli znikają z naszych mieszkań.

Czy jednakże na pewno trzeba się go pozbyć z mieszkania?

Możliwe zagrożenia
Jeżeli masz w mieszkaniu piecyk (więcej treści na ten temat) gazowy, wówczas bez wątpliwości musisz liczyć się z pewnymi niebezpieczeństwami. Jeżeli okaże się, że w łazience jest słaba wentylacja (http://www.smartvent.pl/technologia/), wówczas może dojść do uwalniania się do atmosfery tlenku węgla, który jest niesamowicie niebezpiecznym gazem. Jeżeli piecyki gazowe nie są wyposażone we właściwe zabezpieczenia, wówczas może dojść do zatrucia tlenkiem węgla, które natomiast może także doprowadzić wręcz do śmieci ludzkiej. Tlenek węgla jest ogromnie niebezpieczny przede wszystkim dlatego, iż jest bezbarwny i bezwonny, więc nie sposób domyślić się, iż właśnie znajduje się w pomieszczeniu. Dlatego jeśli decydujemy się na piecyki gazowe w naszych mieszkaniach, wówczas bez wątpliwości musimy pomyśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu.
kontrola

Autor: Blondinrikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uniknąć zagrożeń?
piecyki gazowe

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Jeśli chcesz się czuć całkowicie bezpiecznie, wtedy bez wątpienia musisz zamontować w domu czujnik wykrywający tlenek węgla – jeżeli gaz zacznie się uwalniać w łazience, wtedy właściwie od razu zostaniesz o tym powiadomiony sygnałem ostrzegawczym i będziesz mógł szybko zareagować.

Na dodatek często musiszwietrzyć łazienkę, a równocześnie pamiętać o regularnych przeglądach instalacji gazowe (należy sprawdzić, czy jest drożna), a także instalacji wentylacyjnej w łazience. Powinieneś także regularnie czyścić wszystkie przewody oraz kratki wentylacyjne w swej łazience i w całym domu także.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,