Jakiego rodzaju pomieszczenia powinny zostać zawarte na planie hotelu?

Duże pokoje z dostępem do indywidualnej łazienki i tarasu, z którego można by podziwiać wspaniałe widoki. Ponadto wnęki na barek oraz na prywatny sejf. Obszerne, a tym samym niezwykle komfortowe łóżko i oddzielna garderoba.

Tak powinien zostać urządzony niejeden pokój hotelowy. Żeby tak było w rzeczywistości, najpierw musi zostać przygotowany odpowiedni plan.
I to nie tylko samodzielnego pokoju, lecz i cały projekt domów (http://www.dism.pl) hotelu. A ten może być zachowany zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Dużo zależy od lokalizacji, czyli między innymi planu zagospodarowania przestrzeni, jak i życzeń samego inwestora. Jeśli chodzi o wnętrze budynku, jest ono projektowane w biurze architektonicznym w podobny sposób, jak plan budynku wolnostojącego. Mogą być na nim więc m.in. rzuty pojedynczych kondygnacji, na jakich znajdują się wymiary wszystkich znajdujących się tam pomieszczeń. Należałoby jednak mieć w pamięci, że w wypadku tego typu budynków, na projekt trzeba nanieść także inne pomieszczenia. Należą do nich schowki na brudną odzież czy też na środki chemiczne. Poza tym obiekty takie jak zajazd czy właśnie hotel, powinny mieć osobną część noclegową i restauracyjną. Ta natomiast wymaga oczywiście takich pomieszczeń jak spiżarnia czy też chłodnia.
projekt hotelu

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Takie budynki powinny także mieć podpiwniczenie, w którym znajdowałaby się m.in. kotłownia (więcej o modernizacja kotłowni- adres tej strony). Istotne są także miejsca administracyjno – socjalne, wentylatornia czy magazyny.

Jeżeli idzie o materiały budowlane, to wspomniany projekt hotelu powinien uwzględniać ściany zbudowane np. z pustaka ceramicznego o szerokości 29 centymetrów czy styropianu o grubości 10 cm. Całość mógłby pokrywać tynk zewnętrzny.