Sprawdź, jak się zachować, kiedy nadchodzi zuchwała burza?

Ostatnimi czasy w pogodzie dostrzegamy najróżniejsze zaburzenia. Wyjątkowo dokuczliwe stają się intensywne wiatry. Warto sprawdzić jak się zachować, aby wspomóc swoje zabezpieczenie.
Dobrą opcją podczas wichury jest nie wychylanie się z domu, a gdy właśnie jesteś w innym miejscu pozostań tam aż nawałnica nie minie albo kiedy idziesz na chodniku postaraj się wpaść do pierwszego biura.

obiekt

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Kiedy zbliża się gwałtowny huragan przygotuj w apartamencie zapasowe światło, gdyż może zabraknąć elektryczności, a także posiadaj w nadwyżce jedzenie i wodę.
świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com

zapamiętaj, aby podczas silnego wiatru i nawałnicy pozdejmować z tarasu i z parapetów doniczki i pozostałe rzeczy, jakie mogą tworzyć niebezpieczeństwo dla przechodniów, zaś z ogrodu zabierz lekkie rzeczy, jakie mogą latać oraz skocznie i namiociki. Okienka domu również powinny być zatrzaśnięte przed ewentualnym otwarciem.
budynek - perspektywa

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadaj także dostęp do mediów i włączone radio, najlepiej na baterie, aby nasłuchiwać komunikatów.

Czy nie myślisz, że dane na przedstawiany wątek możesz znaleźć także na odmiennym portalu? Oczywiście, że tak – kliknij tutaj, a przeczytasz tam sensowny serwis www (http://www.screenpol.com.pl/sita-stalowe/).

Może bowiem zajść potrzeba ucieczki, wtedy powinieneś się ewakuować, najpewniej na najniższą kondygnacje budynku, do piwnicy lub pod mur, unikaj przebywania przy oknie.

Z pewnością przyda Ci się moja witryna (http://smartvent.pl/), jeśli masz zamiar dowiedzieć się sporo informacji na ten temat. Namawiamy więc, byś kliknął w poniższy link.

A kiedy jedziesz samochodem, nie zostawaj pod drzewami, ale i na pustej przestrzeni.

Bezwzględnie podczas zagrożenia staraj się zachować spokój i zauważaj innych, może ktoś blisko ciebie oczekuje twojej pomocy?
Nawałnice, czy tajfuny zdarzają się rzadko, aczkolwiek lepiej wcześniej przeczytać jak zachować się, aby być zabezpieczonym.