Sprawdź, jak się zachować, kiedy nadchodzi zuchwała burza?

Ostatnimi czasy w pogodzie dostrzegamy najróżniejsze zaburzenia. Wyjątkowo dokuczliwe stają się intensywne wiatry. Warto sprawdzić jak się zachować, aby wspomóc swoje zabezpieczenie.
Dobrą opcją podczas wichury jest nie wychylanie się z domu, a gdy właśnie jesteś w innym miejscu pozostań tam aż nawałnica nie minie albo kiedy idziesz na chodniku postaraj się wpaść do pierwszego biura.

obiekt

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Kiedy zbliża się gwałtowny huragan przygotuj w apartamencie zapasowe światło, gdyż może zabraknąć elektryczności, a także posiadaj w nadwyżce jedzenie i wodę.
świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com

zapamiętaj, aby podczas silnego wiatru i nawałnicy pozdejmować z tarasu i z parapetów doniczki i pozostałe rzeczy, jakie mogą tworzyć niebezpieczeństwo dla przechodniów, zaś z ogrodu zabierz lekkie rzeczy, jakie mogą latać oraz skocznie i namiociki. Okienka domu również powinny być zatrzaśnięte przed ewentualnym otwarciem.
budynek - perspektywa

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadaj także dostęp do mediów i włączone radio, najlepiej na baterie, aby nasłuchiwać komunikatów. Może bowiem zajść potrzeba ucieczki, wtedy powinieneś się ewakuować, najpewniej na najniższą kondygnacje budynku, do piwnicy lub pod mur, unikaj przebywania przy oknie.

Po przeczytaniu naszego artykułu nęci Cię, aby pozostawić na tej stronie jakieś komentarze o nas (https://www.knauf-industries.pl/narozniki-styropianowe-do-pakowania/)? Nie zwlekaj! Każda ocena będzie dla nas ważna.

br>
Z pewnością przyda Ci się moja witryna (http://smartvent.pl/), jeśli masz zamiar dowiedzieć się sporo informacji na ten temat. Namawiamy więc, byś kliknął w poniższy link.

A kiedy jedziesz samochodem, nie zostawaj pod drzewami, ale i na pustej przestrzeni.

Bezwzględnie podczas zagrożenia staraj się zachować spokój i zauważaj innych, może ktoś blisko ciebie oczekuje twojej pomocy?
Nawałnice, czy tajfuny zdarzają się rzadko, aczkolwiek lepiej wcześniej przeczytać jak zachować się, aby być zabezpieczonym.