W jaki sposób pomóc małemu alergikowi?

Tzw. alergiczny nieżyt nosa to ważny czynnik ryzyka zachorowania na astmę. Nie wolno go lekceważyć.
Wyłączną metodą leczącą przyczynę uczuleń jest tak zwana immunoterapia swoista inaczej mówiąc odczulanie.

klimator

Autor: Center for Neighborhood
Leki przeciwalergiczne tylko maskują oznaki, choć choroba postępuje. Uczuleniowego nieżytu nosa nie wolno lekceważyć, powinno się go prawidłowo zdiagnozować, a następnie kurować. Źle kurowany katar sienny może bowiem przyczynić się do zapalenia zatok przynosowych. Regularne wizyty u medyka alergologa są istotne też dlatego, że co piąte dzieciątko z alergią zachorować może (albo już choruje) na astmę oskrzelową. Jeżeli u potomka współistnieją ze sobą te 2 choroby, wtenczas poprawne leczenie alergii, zyskownie oddziałuje też na przebieg astmy , co znaczy możliwość zmniejszenia dawek medykamentów przeciw astmie.

Jedną z powszechnie występujących uczuleń jest uczulenie na pyłki drzew i krzewów, które pojawiają się w powietrzu razem z nadejściem wiosny. Typowe objawy uczulenia na pyłki to wodnisty katar , świąd nosa a także ból głowy. Bywa, że symptomom tym towarzyszy przykry kaszel (spowodowany napływaniem wydzieliny po tylnej ściance gardła), a wręcz brak tchu. W naszym klimacie zazwyczaj uczulają pyłki olchy. Pierwsze oznaki choroby alergicznej mogą pojawić się w lutym, stopniowo nasilają się w marcu, a w kwietniu najczęściej osiągają własne apogeum.

Osobom cierpiącym z przyczyny uczulenia na roztocza kurzu pomoże częste odkurzanie i sprzątanie mieszkania.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaintrygowały Cię przeczytane informacje, to z pewnością bieżąca wiadomość na ten temat też Cię zwabi. Przejrzyj tekst na ten temat.

Rekomenduję im także nowoczesny, nawilżający powietrze w mieszkaniu klimator.