Taśmy klejące są pomocne w codziennej pracy? Jakiego rodzaju są godne uwagi? Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ciężko sobie uzmysłowić wykonywanie różnorodnych prac bez odpowiednich narzędzi, pomocy, jakie sprawiają, że wszystko przebiega szybciej. Obok takich narzędzi jak młotek, wiertarka czy zestaw kluczy, równie ważna jest taśma klejąca.

A na pewno wybór różnorodnych modeli jest niezwykle pokaźny, to możemy dzięki nim zrobić wiele różnych prac. Jakiego typu mamy taśmy do wyboru?
Jedna z najpopularniejszych to taśma klejąca poliestrowa, jaką wykorzystuje się powszechnie w poligrafii, reklamie, ale i przemyśle meblarskim i motoryzacyjnym. Naprawdę solidny klej – (klej poliuretanowy) zapewnia dużą przyczepność do różnego typu materiałów.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej tutaj, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Jest to taśma odporna na różnorakie negatywne czynniki, jak wysoka temperatura, promieniowanie UV i wilgoć.

Kosztorys

Autor: Lucius_Kwok
Źródło: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/
Inny rodzaj to taśma tynkarska, która – jak nazwa wskazuje – pomocna jest w różnego rodzaju budowlanych zadaniach. Dzięki niej bez problemu zabezpieczymy różne przedmioty przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Jest naprawdę łatwa w obsłudze, łatwo ją przerwać. Ciekawa i pomocna jest dwustronna taśma, sprawdza się w każdym miejscu, gdzie musimy solidnie połączyć ze sobą dwa elementy.
sąsiad

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Taśma aluminiowa – następny z omawianych rodzajów – najlepsza jest do tworzenia uszczelnień, przykładowo w obudowach kominków. Są to taśmy gładkie zrobione w podobny sposób, jak zbrojne, ale nie ma w nich szklanego włókna.

No i na sam koniec taśma ostrzegawcza BHP, czyli oznaczeniowa odpowiednia do zabezpieczania, wyznaczania stanowisk pracy lub miejsc ewakuacji. Bardzo ważna, wykorzystywana w dużej liczbie miejsc. Każda z tego rodzaju taśm jest niezwykle przydatna i dobrze ją mieć zawsze pod ręką.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , , ,