Do czego może być użyta specjalna taśma banerowa i czym się ona cechuje?

Aktualnie na dowolnej niemal ulicy w dużym mieście otaczają nas różne reklamy. Tego typu przykładowo bannery. Do ich montażu niezbędna jest specjalna dwustronna taśma, która powinna mieć też odpowiednie właściwości.

sprawdź źródło

Autor: Tony Monblat
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie?
Musi być odporna na wilgoć, promienie słoneczne i zimno. Tego typu taśma banerowa powinna też cechować się dobrą adhezją, czyli przyczepnością. Powinna być jednak używana na powierzchni płaskiej. Stosuje się w niej tzw. syntetyczny klej – (klej d4) kauczukowy, jaki posiada doskonałe właściwości klejące. Posiada także duży zakres odporności na temperaturę otoczenia.

Masz chęć zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem krakowskie firmy budowlane znajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Tego typu taśma zapewnia komfort pracy zatrudnionym przy montażu bannerów PRacownikom. Przejawia się to także przy demontażu wspomnianej taśmy. Należy ją przechowywać w suchym i zimnym miejscu daleko od bezpośrednich źródeł ciepła, przykładowo grzejników. To ważne, ponieważ od tego zależy nie tylko jej trwałość, lecz także gwarancja wytwórcy.

Warto również wspomnieć, że tego typu taśma banerowa jest wytrzymała na tzw. ścinanie poprzeczne i oferowana jest w różnorodnych wymiarach w przedziale od 6 do aż 50 milimetrów. Dostępna jest w różnych odcieniach, ale mogłaby być też przezroczysta. Jest ona bardzo uniwersalna i posiada wiele zastosowań, zatem naturalnie można by ją wykorzystać także przy montowaniu innych nośników promocji oraz na przykład w branży remontowej. Doskonale sprawdzi się przy klejeniu takich materiałów jak szkło oraz plexi. Można by ją kupić wprost u wytwórcy i np. w internecie.

Jej cena jest naprawdę niska a każdemu może się przydać. Przecież niejeden właściciel spółki może zdecydować się na pewien banner, który będzie reklamować jego propozycję a i w domu z pewnością kiedyś się może przydać.