Wyższe wykształcenie to przymus

W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy o tym przekonywani na okrągło. Ten przekaz trafił wprost do młodych ludzi, którzy tę naukę zaczęli bardzo licznie kontynuować.
To jasne, to bardzo dobrze, bo wykształcenie bywa istotne, ale nietrudno jest też dostrzec, iż są zarówno korzystne jak i złe tego strony.

Kominek elektryczny

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
brama
prąd

Z pewnością w naszym społeczeństwie znajduje się wielu ludzi doskonale wykształconych, zajmujących ważne stanowiska.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli masz chęć zdobyć więcej danych, odszukaj www (http://invado.pl/produkty/drzwi-lamane/drzwi-lamane-norma-decor-i-libra), które ma równie ciekawe informacje.

To doskonali fachowcy w wielu dziedzinach. To dobrze, ale z drugiej strony już aktualnie dostrzegamy niewystarczającą ilość podstawowych umiejętności u młodego pokolenia. Brakuje fachowców od spawania, mechaników, kucharzy, pracowników budowy. Jak wielu młodych ludzi wie aktualnie, jakim sposobem zrobić dobrej jakości tynk, na czym polega spawanie, czy jak naprawić samochód? Niestety, niewielu.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to aby uzyskać podobne dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje (http://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-gdansk/), one na pewno również przykują Twoją uwagę.

To bywa właśnie ta kolejna,niezbyt optymistyczna strona . Jeżeli ten trend w dalszym ciągu będzie funkcjonował, kto będzie stawiał nam domy, jeśli młodzi nie będą mieć pojęcia w jaki sposób fachowo położyć tynk? Co z różnymi awariami wodociągowymi? Przecież my po szkołach wyższych nigdy sobie z tym nie poradzimy. Grozi nam więc paraliż takich usług?Jak nietrudno zauważyć, na dłuższą metę to się nie sprawdzi. To jasne doskonałego wykształcenia nie mamy prawa negować – takich osób społeczeństwo niebywale potrzebuje, ale konieczni bywają także fachowcy niższego szczebla, tego nie sposób nie zauważyć.

Taka równowaga w społeczeństwie zwyczajnie musi być zachowana.
Aktualne czasy jednoznacznie pokazują, że czasem ważniejsze bywają konkretne umiejętności niż studia wyższe.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,