Ściany nie powinny stanowić już tylko i wyłącznie tła w naszych domach.

Jeśli ciekawie je udekorujemy będą prezentować się równie dostojnie i oryginalne jak pozostałe elementy wystroju wnętrza. Jednym z ciekawszych i coraz częściej stosowanych rozwiązań są tynki ozdobne. Stosowane bywają zarówno w salonach, jak również pokojach dziennych czy łazienkach. Należy dowiedzieć się zatem jakie są ich najważniejsze korzyści oraz jakie są inne sposoby na oryginalne ozdobienie ścian. Tynk dekoracyjny będzie niezawodnie wyglądać na różnych typach ścian.

tynk

Autor: LAKMA
Źródło: LAKMA
Nawet jeśli ściana jest nierówna, można ją początkowo pokryć tynkiem podkładowym, a później precyzyjnie zakryć różnego typu usterki. Sprawdzą się również styropianowe deski elewacyjne. Zanim będziemy nakładać tynk dekoracyjny wewnętrzny, należy bardzo dokładnie wyczyścić podłoże.

Sympatykom sprawdzonej informacji zalecamy ten portal (http://www.suninvest.pl/oferta/mikroinstalacje-fotowoltaiczne/), gdyż nie dość, że mówi on o zbliżonej kwestii, to wykonuje to też w niezwykle zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Zatłuszczone fragmenty powinniśmy dokładnie umyć wodą z detergentem, a wszelkiego typu ubytki pokryć zaprawą wyrównującą. Trzeba pamiętać jednak o właściwym rozplanowaniu czasu, bowiem tynk jest suchy po ok. sześciu godzinach, natomiast pełną twardość zdobywa dopiero po kilku dniach.

Tynki dekoracyjne wyróżniają się walorami estetycznymi, z tego względu bardzo często stosowane bywają w pokojach dziennych, natomiast z powodzeniem mogą być zastosowane także w kuchni albo łazience.

Nie zwlekaj – jeśli spodobał Ci się ten wątek, to kompleksowy opis (https://www.dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/) da się także przeczytać pod wskazanym linkiem. Opisy przygotowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Świetnym rozwiązaniem na udekorowanie naszych ścian jest też pomalowanie ich farbami. Ten sposób może wydawać się dość standardowy, niemniej i w tym przypadku można pozwolić sobie na sporą dawkę pomysłowości. W sytuacji kolorów zdecydowanie istotne jest, żebyśmy dopasowali właściwy rodzaj.

ściana

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie na rynku powinniśmy odnaleźć niezwykle wiele rozmaitych farb, które są zmywalne, wytrzymałe na wodę, tłuszcz czy uszkodzenia mechaniczne. Mogą być one wykorzystane na wszystkie ściany, w zależności od aranżacji wnętrz, jaka akurat nas interesuje.

Bardzo ważne jest także, abyśmy jeszcze przed pokryciem ścian farbami czy tynkami dekoracyjnymi odpowiednio pomyśleli, jaką stylistykę będzie miało dane wnętrze. Dzięki temu wybierzemy odpowiedni kolor, jaki będzie świetnie komponować się ze wszystkimi innymi elementami w mieszkaniu. W sypialni czy pokoju dziecięcym należy natomiast dobierać kolory i motywy, które będą sprzyjać wypoczynkowi.