Skuteczne metody wzmacniania oraz zagęszczania gruntów

Odporne i mocne fundamenty są podwaliną każdego solidnie wybudowanego domu. Chociaż, aby móc zbudować fundament, należy przedtem zbadać grunt. Sporo przedsiębiorstw zajmuje się dziś doświadczonym badaniem gruntu za pomocą rozlicznych maszyn, technik oraz urządzeń. Poniektóre grunty zdołają być zbyt grząskie i słabe, w takim wypadku powinno się zadbać o jego fachowe wzmocnienie czy też zagęszczenie.

Wzmocnienie gruntu wolno zrobić za pośrednictwem rozmaitych metod, w zależności od wielkości planowanego budynku czy też obciążeń. Jedną z modnych metod na wzmocnienie gruntu jest ubijanie, które polega na moczeniu gruntu wodą oraz ubijaniu go ręcznie albo automatycznie. Przypuszczalne jest także zagęszczanie gruntów malutkimi kamieniami bądź żwirem (Zapoznaj się z ofertą firmy Spoiwex).

Następną powszechną i bardzo skuteczną metodą na wzmacnianie gruntów jest zastrzyk z zaprawy cementowej, który częstokroć używa się przy cienkich gruntach miałkich. Zaprawa – www.infinitex.pl/kleje-ogniotrwale/ – wypełnia grunt, dzięki temu staje się on znacznie mocniejszy oraz bardziej wytrzymały.

selfie - dom

Autor: Donostia/San Sebastian 2016
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo stabilizacja gruntów jest możliwa dzięki metodzie Elektroosmozy interesujące informacje o tym jak stabilizować grunty. Metodę tą użytkuje się wówczas, kiedy zachodzi konieczność wzmocnienia oraz zagęszczenia gruntu, który jest ogromnie wilgotny z równoległym jego wysuszeniem. W procedurze tej wprowadza się do gruntu rury stalowe i pręty aluminiowe, które sprawują funkcję elektrod. Przepuszczenie poprzez nie prądu powoduje, że woda jest zbierana oraz usuwana. W kolejnym etapie można wzmocnić zagęszczenie gruntu zastrzykami cementowymi czy chlorkiem wapnia ( Poznaj profil firmy Spoiwex: ).

Oczywiście to ledwo kilka modnych i częstokroć używanych metod na zagęszczanie gruntów. Jest ich sporo więcej. Jak już dodaliśmy, są one dobierane podmiotowo, użycie konkretnej metody zależy od wielu rozmaitych czynników. Zdołamy być pewni, iż jeżeli wzmacnianiem gruntów zajmuje się fachowa, doświadczona i rekomendowana firma, to wybierze ona dobrą i skuteczną strategię na zagęszczenie gruntu pod budowę.