Wapnowanie gleby – niezmiernie skuteczny zabieg, gdy chcemy zmniejszyć poziom zakwaszenia ziemi

Aktualnie, polski przemysł górniczy niesłychanie dynamicznie się rozwija, natomiast wydobywane surowce znajdują szerokie zastosowanie w wielu sektorach gospodarki.
Argumentów na potwierdzenie rzeczonej tezy nie brakuje.

poddasze

Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com
dom - rzut

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
By się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na dzisiejsze budownictwo czy – chociaż wydaje się to niewiarygodne – rolnictwo. Jedno z najistotniejszych, a jednocześnie największych wyzwań w obliczu których stają hodowcy upraw to niezaprzeczalnie zakwaszenie gleb. W środowisku kwaśnym albowiem roślinom jest znacznie trudniej pobrać składniki pokarmowe niezbędne do wzrostu. Dodatkowo, w ziemi o kwaśnym odczynie rozpuszcza się więcej szkodliwych związków, co siłą rzeczy wywiera negatywny wpływ na zebrane później plony. Powstaje zatem pytanie: jak temu zaradzić? Wapnowanie ziemi stanowi świetne rozwiązanie owego kłopotu. Ten nieskomplikowany zabieg agrotechniczny pozwala poprawić strukturę gleby. Najlepiej wykonywać go późnym latem bądź jesienią. Należy pamiętać ażeby nie sadzić wówczas nowych roślin i zaczekać około kilku tygodni.

Ten temat Cię interesuje? Więc odsyłam tu (http://mcalpine.pl/nasze-produkty/przylacza-montazowe/), gdyż odnajdziesz tu ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Wapno zwane też palonym bądź budowlanym uzyskuje się w procesie prażenia kamienia wapiennego. Wykorzystuje się je na glebach ciężkich, na średnich bardzo dobrze sprawdza się wapno tlenkowo-magnezowe.

Natomiast, wapno węglanowo-magnezowe nie tylko użyźnia gleby, ale również podnosi poziom tłuszczu w nasionach roślin oleistych i motylkowych, takich jak przykładowo: bób, ciecierzyca, fasola zwykła, groch, soczewica jadalna, itd.