Uzyskanie europejskiego patentu jest procesem dość skomplikowanym

Jeżeli chcemy otrzymać patent na terenie UE, to należy załatwić mnóstwo niezbędnych formalności. Taka ochrona powoduje, że nasz towar będzie chroniony w każdym kraju, w którym ten patent był wystawiony.
Przede wszystkim dobrze będzie również upewnić się czy nasz towarowy znak może być bezproblemowo zarejestrowany.

ćwiczenia fitness

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
patent europejski

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Weryfikacja znaku to proces, którym może się zająć fachowa spółka. Sprawdzi ona czy możemy go zarejestrować w innych państwach. Kiedy już zyskamy w tym względzie pewność, to można starać się o patent europejski. Jako, iż Polska należy do Europejskiej Organizacji Patentowej, mamy możliwość w jednym zgłoszeniu określić, w których państwach dany patent ma obowiązywać. Jeżeli dochodzi do rozmaitych sporów, to warto wynająć firmę, która przeprowadza mediacje w sprawach cywilnych. Zatroszczy się ona o ich pomyślne zakończenie.
przekrój - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy oferować Produkty na terenie UE, to czeka nas długa droga przez sporo urzędów. Przede wszystkim sama weryfikacja znaku towarowego jest zaledwie wstępem, który pozwoli nam na sprawdzenie czy nasz znak towarowy może być zarejestrowany.

Nie możesz doczekać się następnych wątków? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze (https://www.effectglass.eu/pl/szklo-fasadowe/), które da Ci szansę, by zaznajomić się z ogromną porcją nowych informacji.

Dopiero później możemy rozpocząć inne formalności. Jeżeli chcemy uzyskać patent europejski, to trzeba pamiętać, iż zgłoszenie powinno być dokonane w urzędowym języku Europejskiej. Trzeba go też dokonać na druku oficjalnym.

Jeśli dochodzi do jakichkolwiek sporów związanych z patentem, to najprawdopodobniej niezbędna nam będzie spółka, która prowadzi mediacje w sprawach cywilnych. W ten sposób wyjaśnimy wszelkie niejasności z innymi firmami.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,