Kominek w dziennym pokoju: jaki wybrać? Wskazówki oraz inspiracje

Kominek w pokoju dziennym grzeje, upiększa, pozwala napawać się na co dzień czarodziejskim widokiem ognia – nie wyłącznie w domku jednorodzinnym, ale również w mieszkaniu w bloku.

Naprowadzamy, który kominek będzie optymalny do twojego wnętrza.

klasyczny salon z kominkiem

Źródło: flickr.com
Kominki Wrocław otwarte z murowanym paleniskiem. Eksploatuje się w nim dużo drewna, a do salonu, trafia zaledwie 20 proc. energii. Musimy również bez ustanku pilnować ognia, by strzelające iskry nie wywołały pożaru. Kominek z wkładem. Wkłady kominkowe Wrocław bywają żeliwne (drogie, jednak trwałe) czy ze stali (tańsze, lecz kiedy jeden fragment się popsuje, w większości wypadków musimy wymienić całość).
kominki wrocław

Autor: Umberto Brayj
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym sprzętem za umiarkowaną cenę, nie warto stawiać na wkłady tańsze aniżeli 4 tys. zł. Interesującym wyjściem może być wkład do kominka z tzw. wodnym płaszczem, który to podłącza się do centralnego ogrzewania. Korpus takiego wkładu ma podwójne ścianki; przestrzeń między nimi jest napełniona wodą, która nagrzewa się ciepłem z kominka i „wędruje” do kaloryferów.
Efektownie prezentują się wkłady kominkowe Wrocław oszklone z trzech stron oraz kątowe. Są również modele z zaokrąglonymi szybkami, które oddają więcej ciepła niż zwykłe oraz zapewniają lepszy widok na płomień; niestety, kosztują więcej- .

Masz ochotę poszerzyć własną wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej przeglądy techniczne budynków wiadomości.

Nadzwyczaj praktyczne będą samoczyszczące szyby – od wewnętrznej strony zalane przejrzystą warstwą metalu, od jakiej odbija się gorąco.

Droższe modele kominków, z drzwiczkami w rodzaju open-close, mają dekoracyjne panele, za którymi schowamy całe palenisko, a również harmonijkowe ażurowe żaluzje, dzięki którym możesz dopasowywać ilość ciepła emitowanego do pomieszczenia.