W jaki sposób nabyć nowe mieszkanie?

Nabywając nowiutkie mieszkanko w sfinalizowanej inwestycji bądź na rynku wtórnym, ryzykujesz niewiele. Jednakże, jeśli zamyślasz powierzyć pieniądze deweloperowi, lepiej uważaj.
Na szczęście nie musisz kupować już przysłowiowego „kota w worku”, albowiem od pewnego czasu obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego nazywana ustawą deweloperską.

fundamenty

Autor: Wajnert
Źródło: http://www.wajnert.pl
Prospekt informacyjny to pierwsza rzecz, jaką musisz się zainteresować. Pamiętaj, że nie jest to ulotka reklamowa z obietnicami, z jakich deweloper mógłby się wycofać. Wszystkie spisane w prospekcie informacje dotyczące owej firmy i jej inwestycji są dla niej wiążące.
domy na sprzedaż pisarzowice

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż prospekt jest dość skomplikowany, to powinniśmy go szczegółowo zbadać.

Poszukujesz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://wkg.pl/oferta/branze/budownictwo/) z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są tam wiele niezwykle pożytecznych danych.

Dowiesz się dla przykładu, czy deweloper jakieś inwestycje zrealizował, czy też jest nowicjuszem. W prospekcie firma oznajmia, czy jest właścicielem parceli, czy nie jest ona obarczona hipoteką etc. Uwaga! Jeśli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, koniecznie zwróć uwagę, czy w prospekcie informacyjnym dewelopera a także w umowie z deweloperem jest zawarta wiadomość o tym, czy bank, który go kredytuje, wyraził zgodę na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokali. Jeśli tak, to znaczyłoby, iż w przypadku plajty firmy mieszkania nie będą obarczone hipoteką banku. Mówiąc inaczej, twoje prawa będą w pełni ochraniane.

A gdy w księdze wieczystej nieruchomości, na jakiej powstaje inwestycja, wprowadzona jest już hipoteka banku, natomiast ów nie wyrażał zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wtenczas to on będzie zaspokojony najpierw.

Czy masz świadomość, że znajdujące się tutaj rzetelne informacje, mogłyby okazać się bardzo dla Ciebie pożyteczne? Dotyczą one problematyki, która Cię teraz zafascynowała.

Zaryzykujesz zatem, że stracisz wszystko.