Mieszkania mające swój własny ogródek – czy jest to ogólnikowo możliwe?

Zakupując mieszkanie niewiarygodnie wielu spośród nas marzy jednakże o czymś całkiem innym – o domku wraz z kawałkiem ogródka, z naciskiem na to drugie. Kupno mieszkania zazwyczaj odbiera naszym osobom tę możliwość – chyba, iż swój „ogródek” wyprawimy bezpośrednio na balkonie, o ile go oczywiście posiadamy.

prawo

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego okresu czasu jednakże ukazuje się coraz więcej osiedli na terenie całej Polski, które rozwiązują ten problem.
Największym problemem domów zwykle bywa samo ich utrzymanie oraz dość często położenie – mieszkania w tym konkretnym wypadku wypadają znacznie lepiej, albowiem w każdej chwili bywają ustawione blisko chociaż kilku sklepów i wartych odwiedzenia lokalizacji, nie napomykając już o tym, iż dbanie o ich całą „zewnętrzną stronę” należy tak naprawdę nie tylko do nas, lecz do wszystkich lokatorów i dbających o stan budynku właścicieli, którymi niewiarygodnie często bywają spółdzielnie mieszkaniowe. Mieszkania z ogrodem bywają dla wielu jak marzenie, jednakże dla większości z nas dosłownie jedynym rozwiązaniem bywa albo kupno domu albo też działki, która zwykle jest spory kawał drogi od naszego miejsca zamieszkania. Od pewnego okresu czasu jednakże budowane bywają na terenie Polski osiedla mieszkaniowe, które to posiadają w sobie coś wyjątkowego – każdy zakupując w nim mieszkanie, zakupuje równocześnie część gruntu dookoła. Takiego rodzaju „bloki” odróżniają się dość znacząco od tradycyjnych bloków a także zwykłych domów, albowiem przypominają większe domy, działające jak mieszkania.

Podsumowując krótko, jest to połączenie obu ich najlepszych cech. Takie mieszkania posiadają własne wejścia, a wokoło nich, zazwyczaj po rozdzielane po równo, mamy ogródki, które są naszą całkowicie osobistą własnością.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,