Czym są polimoczniki oraz do jakich celów służą?

Przy przygotowywaniu izolacji w budynkach, bardzo ważny jest wybranie właściwej technologii. A jedną z najnowszych oraz zarazem bezkonkurencyjnych jest technika natryskowa przy użyciu polimerów.

polimoczniki

Autor: Bud-Mar Investment

W rzeczywistości są to wieloskładnikowe substancje syntetyczne, takie jak polimoczniki, czyli 2-składnikowe systemy żywiczne. Gwarantują one bardzo szybki cykl polimeryzacji, a zatem utwardzania. Mógłby on liczyć zaledwie 1-2 sekundy. Inaczej mówiąc to najlepsze rozwiązanie szczególnie w sytuacji, kiedy należy wykonać izolację zbudowanej w pionie ściany. W ciągu paru chwil może powstać 2 milimetrowa warstwa, która nie posiada żadnych złączeń bądź zgrzewów.

Masz w planach uzyskać inne dane na ten temat? Na pewno notka z witryny także je ma, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

To niezwykle istotne, ponieważ to tego typu punkty są najbardziej wrażliwymi obszarami w przypadku innego typu technologii wykonywania izolacji. Na miejsce konstrukcji polimoczniki dowożone są jako ciekłe żywice, które są następnie mieszane oraz nakładane na konkretną powierzchnię. W tego typu sposób można nakładać stosunkowo grube warstwy w bardzo krótkim okresie.

Omawiane polimoczniki są wykorzystywane do wytwarzania osłony nie tylko ścian, lecz nade wszystko jako zabezpieczenie antykorozyjne stali czy też betonu. W przemyśle budowlanym są one wykorzystywane do tworzenia otuliny termicznej miejsc, w jakich jest duża ilość wilgotności, np.https://www.spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-terramix – sprawdź terramix: http://spoiwex.pl/produkty,terramix,43.html -strychy czy też piwnice. Jednak zastosowanie polimoczników jest o wiele szersze. Dla przykładu mogłyby być one używane do budowy posadzek przemysłowych oraz w przemyśle chemicznym.

Polimoczniki można by nakładać jedynie przy pomocy specjalistycznych sprzętów w temperaturze ok. 60-80 stopni Celsjusza. Polimoczniki posiadają także wyjątkowa właściwość sporej rozciągliwości, która jest połączona ze stosunkowo dużą twardością.