Zima nas nie rozpieszcza – powietrze w mieszkaniach bywa bardzo suche przez ogrzewanie, a to niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie

Zima to trudny czas dla naszej skóry oraz włosów. Bierze się to z ogrzewania w pokojach – w domu, biurze i nawet w aucie. Trzeba zatem zadbać o nawilżenie powietrza.

nawilżacz

Autor: SOUDAL
W miesiącach grzewczych z reguły mamy przesuszone śluzówki czy puszą nam się włosy. Także możemy zaobserwować, że nasza cera bywa w niezbyt dobrej formie. Trzeba wówczas zatroszczyć się o to, by intensywnie nawilżać mieszkanie oraz biuro. Należy więc kupić nawilżacz (patrz szczegóły). W mieszkaniu można zamontować duże Urządzenia. Wówczas nie będziemy zmuszeni, by zbyt często wymieniać w sprzęcie wody. Do pracy natomiast mamy możliwość zamówić nieduży nawilżacz (zobacz|sprawdź nawilżacz), który będziemy mogli postawić na biurku. Natychmiast dostrzeżemy różnicę. Oczy nie będą nas zbyt często piec i w gardle nie będzie ciągle drapać. Na dodatek poprawi się stan naszej skóry i włosów. Do mieszkania musimy kupić takie urządzenie, które obszarem pracy będzie obejmowało duży areał. Musi być też dosyć lekkie, by bez żadnych problemów można było je nosić między pokojami. Jeśli pragniemy, żeby urządzenie działało prawie bez ustanku, to trzeba rozejrzeć się za nawilżaczem, który jest energooszczędny. Na koniec należy także dodać, że świetną opcją jest urządzenie z funkcją nocnej pracy.

Dzięki temu będziemy mogli nawilżać powietrze też w nocy w naszej sypialni. Wtedy nawilżacz powinien pracować niebywale cicho oraz nie emITować jakichkolwiek światełek, które mogłyby przyciągać wzrok.