Co usprawnia układanie klinów styropianowych na dachu?

Większość społeczeństwa myśli, że wykonywanie robót budowlanych jest najłatwiejszą czynnością na świecie. W praktyce jednak nie jest to wcale faktem. Większość elementów budowlanych ma swoje przeróżne odmiany, które często są skonstruowane z różnych materiałów.

klient - fotos

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
kliny styropianowe

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet takich, które nie kojarzą się z trwałością.
Dobrym przykładem tego typu materiału może być styropian, który w przemyśle budowlanym posiada szerokie zastosowanie. Jest on używany m.in. do izolacji termicznej ścian budynków czy też przy budowaniu oraz konserwowaniu elementów umieszczonych na pokryciu dachowym. Takie właśnie jest główne zastosowanie tego typu produktów jak kliny styropianowe – więcej opinii na ten temat -. Zapobiegają one m.in. załamywaniu się papy ( styro-papa.pl/pl/papy-podkladowe/ ) w czasie obrabiania attyki czy świetlików dachowych. Wytwarzane są one w odmianach oklejonych oraz nie oklejonych przy pomocy papy podkładowej. Tego typu izokliny wytwarzane są zazwyczaj w rozmiarze 5×5 i 10×10 centymetrów, ale na rynku dostępne są również inne wymiary.
budowa domu

Autor: Bondex
Źródło: Bondex
Takie kliny styropianowe montowane są także na narożach budynków jeszcze przed zamontowaniem papy termozgrzewalnej. Jest to bardzo tani, ale i niezwykle użyteczny element konstrukcyjny. Można by go zakupić w cenie jedynie paru złotych. Przykładowo 1 klin o rozmiarze 1x1m oraz spadku 2% (2cm/4cm) kosztuje zaledwie 5 złotych. Są one wykonywane w klasach np. 040, 038, 036 lub innych. Każdy taki klin ma wydrukowane swoje rozmiary, co bardzo usprawnia prace konstrukcyjne. Przyspiesza to także odpowiednie ustawienie na połaci dachowej. Produkt jest dostępny we wszystkich dobrych hurtowniach z materiałami budowlanymi i w internecie.

Styropian spadkowy można także użyć do wyprofilowania dachów. Surowiec ten przedstawia najlepszą izolację termiczną. Używany jest także w celu odwodnienia wymienionych dachów lub tarasów.