Kilka zdań o tym, jak spowodować, aby nasze lokum było jasne

Najczęściej, gdy kupujemy mieszkanie albo budujemy dom, myślimy o ilości pokoi czy funkcjonalności kuchni. Ważna jest dla nas też obecność spiżarni czy windy.

Widoki w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Z rzadka dumamy o oknach, a to znaczny błąd.
Wchodząc do mieszkania, które mamy zamiar nabyć, z reguły nie zastanawiamy się nad tym, czy jest ono jasne. W pustych pokojach i przy wybielonych murach zwykle wydaje nam się dość jasno. Dopiero po przemalowaniu pomieszczeń i wstawieniu mebli może wyjść na jaw to, że nasze mieszkanie jest dość ciemne. Może być kilka powodów tego stanu, na które nie będziemy mieli żadnego wpływu. Przykładowo nasze okna mogą być zwrócone na północ albo na ulicy może stać duże drzewo. Jednak to nie koniec świata. Musimy tylko zastanowić się nad tym, jak można przyciągnąć światło do naszego mieszkania. W takiej sytuacji zawsze dobrze byłoby udekorować okna czymś innym aniżeli zasłony. Bywają one zwykle przyciężkawe i sprawiają ponure wrażenie. A tego byśmy przecież nie chcieli. Możemy zamówić piękne i delikatne firanki, które będą ochraniać naszą prywatność, ale przepuszczać też dużą ilość promieni słonecznych. Dobra dekoracja okien drzwi aluminiowe wrocław sprawi, że w pomieszczeniach będzie przytulniej. Nie zapominajmy również o tym, że okna nie powinny być przysłonięte dużymi kwiatami.

Jeżeli nasze mieszkanie jest doprawdy ciemne, to musimy też podumać o kupnie luster lub na przykład kryształowych lamp. Dzięki rozpraszanemu przez nie światłu, będzie wydawać się nam, że w pokoju jest jaśniej. Istnieją różne triki designu wnętrz i okien. Należy o tym poczytać w sieci.