Malowanie domu wydaje się być dość łatwe, ale należy osłonić wszystkie domowe meble i urządzenia

Remont mieszkania zazwyczaj nigdy nie kojarzy się miło. Prawda, pragniemy odnowić wystrój własnego domu, ale przerażają nas brud, bałagan i wydatki.

dekoracja

Autor: Bruk-Bet®.
Źródło: Bruk-Bet®.
Mamy jednak możliwość, by uchronić meble i urządzenia przed farbą i pyłem.
Jakie wybrać ściany do domu

Autor: ES Polska
Źródło: ES Polska
Najłatwiejszą sprawą, którą możemy zrobić, aby totalnie odmienić wygląd naszego domu, to przemalowanie go. Jeżeli nie mamy zamiaru szaleć, to po prostu można odświeżyć ściany identycznym kolorem. Jeżeli chcemy całościowo zmienić design, to możemy kupić zupełnie inny odcień. Jeśli jednak nie chcemy tracić zbyt dużej kwoty pieniędzy, to trzeba pamiętać, by nowa farba była dopasowana do mebli oraz dodatków – wówczas nie będziemy zmuszeni ich zamieniać na nowe.

Zainspirował Cię nasz artykuł? Masz chęć zostawić jakieś komentarze o nas? Będzie to dla nas szalenie radosne przeżycie.

Łatwo maluje się ściany w pustych mieszkaniach, czyli w tych, w których jeszcze nikt nie pomieszkuje. Jednak, jeżeli już mieszkamy w jakimś miejscu i posiadamy tam wszystkie meble, sprzęty, książki i ubrania, to będziemy musieli jakoś okryć wszystkie rzeczy, by się nie kurzyły i nie ubrudziły farbą. Najkorzystniejsza jest wówczas folia malarska gruba. Nie przepuszcza ona farby oraz cząsteczek kurzu. Dzięki polietylenowi, który jest stosowany w czasie wytwarzania, folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będziemy pewni, że przykładowo farba nie dostanie się na panele podłogowe. Zabezpieczymy w taki sposób też drzwi oraz okna.

Folia da nam szansę, by uniknąć mnóstwa nerwów oraz uciążliwego sprzątania po malowaniu, kiedy musielibyśmy zdrapywać zaschniętą farbę dla przykładu z framugi.