Dach nie do zdarcia

Wybierając pokrycie dachowe, przesądzamy nie jedynie o stylistyce całego domu, lecz głównie o komforcie użytkowania domku, szczelności oraz trwałości całej budowli.

W nowo wznoszonym domu możliwości dobrania odpowiadającego naszemu gustowi dachowego pokrycia są niemal nieograniczone. Już na etapie projektowania należy omówić tę kwestię wspólnie z projektantem. Jest bowiem mnóstwo czynników, od których zależał będzie wygląd przyszłego dachu. Zacząwszy od jego konstrukcji, przez odpowiednie wykonanie oraz nośność dachowej więźby, materiał i grubość izolacji, nareszcie – stosownie do tych wszystkich składników dopasowany materiał pokryciowy.
usługi

Autor: mm-kuchnia.pl
Opcje wyboru na krajowym rynku są duże, choć nie wszystkie typy dachowych pokryć cieszą się identyczną popularnością. Można wybierać z materiałów ciężkich i lekkich takich jak dla przykładu papa – (przejdź dalej), tańszych oraz droższych, wyglądających nowocześnie czy nadających budynkowi charakter tradycyjny.

Jeżeli znajdujące się w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zajmujące, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie także przeczytasz coś wartościowego.

I bez względu na to, czy postawimy na ceramiczną dachówkę, blachodachówkę, czy łupek drewniany, powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednie wykonanie dachu. Wszelki z pokryciowych materiałów rządzi się własnymi prawami i kompetentny wykonawca powinien znać zasady montażu, gwarantujące dobre funkcjonowanie dachu poprzez długi czas. Inwestor powinien także zdawać sobie sprawę z tego, że materiały pokryciowe mają różną masę. Jest to o tyle istotne, iż waga pokrycia determinuje konstrukcję więźby, jej nośność, przekrój elementów itd.

Ponadto liczą się także: przekroje jak też rozstaw krokwi, rodzaj wstępnego krycia. Budowę dachowej więźby trzeba uwzględnić też wtedy, kiedy wymieniamy dawne pokrycie na nowe.