Nagrobki z lastryko – jak myć, jak pielęgnować? Praktyczne rady

Nagrobki z lastryko bywają tańsze niż granitowe, nastręczają jednakże więcej zachodu podczas pielęgnacji. Jak dbać o grobowiec z lastriko, by nie marniał pod działaniem czynników pogodowych a także na długo zachował piękny wygląd?

kontrola

Autor: Gardena
Źródło: Gardena
ceny

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Lastryko to materiał najczęściej wykorzystywany do wykonywania grobów.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie (http://www.behapowy.pl/kategoria-produktu/rekawice-robocze-ochronne/) tego tematu. Koniecznie to przeczytaj!

Jest to beton utworzony z mieszanki wody, cementu jak też grysu, tworzący charakterystyczną drobną mozaikę odwzorowującą granit. Nagrobki z lastryko będą mieć jednak chropowatą, nierówną nawierzchnię, na której bez trudu osadza się brud. Z tej przyczyny grobowiec taki musimy regularnie czyścić oraz pielęgnować. Zadbany grobowiec z lastriko przetrzyma nawet 40 lat.

Na nagrobkach z lastryko mogą pojawić się rozmaitego rodzaju plamy. Można je czyścić z pomocą wody utlenionej czy też denaturatu, a jeżeli to nie pomoże – sody oczyszczonej.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju branżowe wątki? Zatem naciśnij tutaj (https://www.rolety123.pl/warszawa-wlochy-oferta-rolety-moskitiery-plisy/) i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Lastriko odporne jest na mycie oraz tarcie, bez lęków można więc użyć specjalnej pasty albo proszku do szorowania, jakie w następnej kolejności trzeba dokładnie przemyć wodą. Ponieważ w lastryko łatwo wsiąka wilgoć, na nagrobku pojawić może się mech. W takowym wypadku prócz preparatów do czyszczenia możemy użyć druciaka lub szczotki. Jeśli potrzebujemy odświeżyć napisy, znaki powinniśmy najpierw gruntownie oczyścić (przykładowo benzyną), a później pomalować czarną farbką olejną, jaka dobrze wsiąka w lastriko.

Stary grobowiec z lastriko można również odnowić przez zeszlifowanie płyty. W tym celu wyszukaj w necie firmy jaka zajmuje się tym. Jeżeli idzie o szlifowanie lastryko Warszawa to miasto w jakim bez kłopotu znajdziesz takie usługi.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,