Nagrobki z lastryko – jak myć, jak pielęgnować? Praktyczne rady

Nagrobki z lastryko bywają tańsze niż granitowe, nastręczają jednakże więcej zachodu podczas pielęgnacji. Jak dbać o grobowiec z lastriko, by nie marniał pod działaniem czynników pogodowych a także na długo zachował piękny wygląd?

kontrola

Autor: Gardena
Źródło: Gardena
ceny

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Lastryko to materiał najczęściej wykorzystywany do wykonywania grobów. Jest to beton utworzony z mieszanki wody, cementu jak też grysu, tworzący charakterystyczną drobną mozaikę odwzorowującą granit. Nagrobki z lastryko będą mieć jednak chropowatą, nierówną nawierzchnię, na której bez trudu osadza się brud.

Kiedy uznasz, że warto by było zgłębić inny aspekt tej sprawy, kliknij ten link oraz przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w treści.

Z tej przyczyny grobowiec taki musimy regularnie czyścić oraz pielęgnować. Zadbany grobowiec z lastriko przetrzyma nawet 40 lat.

Na nagrobkach z lastryko mogą pojawić się rozmaitego rodzaju plamy. Można je czyścić z pomocą wody utlenionej czy też denaturatu, a jeżeli to nie pomoże – sody oczyszczonej.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju branżowe wątki? Zatem naciśnij tutaj (https://www.rolety123.pl/warszawa-wlochy-oferta-rolety-moskitiery-plisy/) i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Lastriko odporne jest na mycie oraz tarcie, bez lęków można więc użyć specjalnej pasty albo proszku do szorowania, jakie w następnej kolejności trzeba dokładnie przemyć wodą. Ponieważ w lastryko łatwo wsiąka wilgoć, na nagrobku pojawić może się mech. W takowym wypadku prócz preparatów do czyszczenia możemy użyć druciaka lub szczotki. Jeśli potrzebujemy odświeżyć napisy, znaki powinniśmy najpierw gruntownie oczyścić (przykładowo benzyną), a później pomalować czarną farbką olejną, jaka dobrze wsiąka w lastriko.

Stary grobowiec z lastriko można również odnowić przez zeszlifowanie płyty. W tym celu wyszukaj w necie firmy jaka zajmuje się tym. Jeżeli idzie o szlifowanie lastryko Warszawa to miasto w jakim bez kłopotu znajdziesz takie usługi.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,