Jakiego rodzaju panele wybrać na podłogę?

podłoga skomponowana z paneli podłogowych wyglądać może wspaniale wiele lat, o ile będzie należycie eksploatowana.
Jednakże panele panelom nie równe, natomiast wybór nie będzie wcale taki łatwy.

działki

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju panele podłogowe wybrać – laminowane czy może drewniane? Co będzie najlepsze na Twoją podłogę? Nieco sugestii znajdziesz w naszym przewodniku. Wybór deseni paneli, zarówno drewnianych, jak także laminowanych, przyprawić może o zawrót głowy. Wierzchnie powłoki paneli drewnianych są wykonywane z kilkudziesięciu rodzai drewna – egzotycznych i krajowych – które wyglądać mogą niczym sędziwe drewno albo nowoczesne podłogi. Poza tym częstokroć jeden gatunek występuje w paru odsłonach różniących się kolorystyką oraz usłojeniem. (skorzystaj z oferty na panele wrocław http://glazurex.com.pl/) laminowane z kolei imitują drewno, ale również kamień, posadzki z glazury oraz wzorzyste materiały. Dostępne są też panele w kształcie kwadratów albo rombów.
podłogi

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechna, lecz niesłuszna jest opinia, że najbardziej trwałe są drewniane panele. Panele lepszej a także gorszej jakości można znaleźć zarówno pośród drewnianych, jak też laminowanych. Ażeby się o tym przekonać, wystarczy się przyjrzeć okresom gwarancji udostępnianej na panele – masz więcej pytań? – przez ich fabrykantów. Są one bardzo różne. Panele drewniane są z reguły wykonane z trzech, rzadziej z dwóch warstewek różnorodnych gatunków drewna albo drewna powiązanego z elementami drewnopochodnymi.

Ich wierzchnią warstwę może chronić 5-7 warstw lakieru, winyl bądź olej. Panele laminowane najczęściej są zbudowane z trzech warstewek z materiałów drewnopochodnych oraz sztucznych tworzyw.