W jaki sposób wydzierżawić lokal użytkowy? Rady dla dzierżawców

Wynajem użytkowego lokalu bardzo mocno wiąże się z Twoim pomysłem na działalność.
Pamiętaj zatem: dobry plan jest podstawą. Przy aktualnych cenach najmu powierzchni komercyjnej nie możesz pozwolić sobie na podejście: „wynajmę lokal , klienci sami nadejdą i jakoś się to potoczy”.

budynki

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Nim zadecydujesz na jaki czynsz najmu Cię stać i zaczniesz szukać lokale usługowe wynajem, usiądź spokojnie po czym oblicz: Jakich przychodów się spodziewasz – co pragniesz wyprzedawać? Ilu konsumentów spodziewasz się dziennie? Jaką marżę realizował będziesz na tej sprzedaży? Policz szczegółowo wszystkie koszty prowadzenia działalności. A może być ich sporo: kadra, ZUS, księgowość, zakupy wyprzedawanych towarów, koszt koncesji, itd.
Wynajmując komercyjny lokal najprawdopodobniej będziesz musiał go zaadoptować na własną działalność.Udziel sobie odpowiedzi na pytanie jak ogromny budżet możesz przeznaczyć na ową adaptację. Standardem rynkowym jest, iż dzierżawca przystosowuje lokal – lokale handlowe nad morzem sprzedaż – na swą działalność z własnych środków, a właściciel uczestniczy wyłącznie w nakładach i remontach głównych, które i tak by poniósł niezależnie od wariantu najemcy (naprawa niesprawnych armatur, wymiana drzwi itp.) W związku z tym liczba nakładów na adaptację może być dosyć wysoki.

Czy będziesz w stanie wynająć lokal użytkowy w stanie deweloperskim oraz wykończyć go samodzielnie? Czy poszukiwałbyś wykończonego już lokalu, który wymagałby tylko odświeżenia oraz niewielkiej ingerencji z Twej strony? Wskaż kwotę, jaką zdołasz na ten cel przeznaczyć.

Jeżeli przedstawiony artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz poznać pozostałe informacje tutaj (https://ekurtyny.pl/pol_m_Kurtyny-PCV-wg-zastosowania_Kurtyny-dzwiekoszczelne-211.html) – wejdź na ten link oraz poczytaj więcej.

Skoro już znakomicie wiesz, co chcesz robić w lokalu oraz jakiego rodzaju nieruchomości potrzebujesz, możesz zacząć poszukiwania.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,