Jak znaleźć mieszkanie i nie zwariować?

Rok akademicki za pasem, a ty nie masz gdzie mieszkać? Wydaje ci się, że wszystkie przyzwoite apartamenty gdzieś nagle przepadły? Jak znaleźć przyzwoite mieszkanko?
Najpierw powinniśmy znaleźć ciekawiącą nas ofertę.

wizerunek - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to łatwe zadanie i powinniśmy nastawić się na kompromisy.

Jeżeli masz ochotę poszerzyć swą znajomość rzeczy, to przejrzyj interesujący wpis (http://potocznyokna.pl/oferta). W tekście umieściliśmy ekstra oraz interesujące treści.

Na początek przyszykuj spis preferencji. Szukasz pokoju czy też całego apartamentu? Gdzie? Jak wiele czasu będziesz w stanie poświęcić na dojazdy? A może nie możesz wyobrazić sobie życia bez pieca i pralki? Przemyśl, czy szukasz komfortu, czy miejsca do przespania się i jak dużo czasu faktycznie będziesz spędzać w mieszkaniu.

Tutaj odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny.

Jeśli będziesz już wiedział, czego potrzebujesz, będzie ci o wiele łatwiej odnaleźć pasującą kwaterę.

dom

Autor: Bogdan Kulczyński
Źródło: Reynaers Polska
Gdy wyruszysz na oglądanie mieszkania, sprawdź dokładnie czy jego stan odpowiada ogłoszeniu. Jeśli miał być remont łazienki, zaś na sam jej widok możemy złapać grzybicę, wtenczas nie licz, że cokolwiek prędko się zmieni. O wszystko dopytuj, a ewentualne dwuznaczności zaznaczaj w umowie. Może w ten sposób uda Ci się uzgodnić niższą cenę albo dorzucenie paru sprzętów do wyposażenia? Uważaj szczególnie na kaucję. Za każdym razem pobieraj potwierdzenie wpłaty, zaś w umowie dokładnie określ warunki jej oddania. Być może w zamian za odmalowanie wnętrza po okresie najmu właściciel skłonny będzie odstąpić od pobrania kaucji? Dobrą alternatywą jest również zastrzeżenie, że kaucja pokryje koszt ostatniego miesiąca twojego pobytu.

Przede wszystkim jednakże musisz uzbroić się w anielską cierpliwość. Uciekający czas będzie złym doradcą, a tak ważne decyzje lepiej podejmować na spokojnie. Wykorzystaj internet wpisując właściwą frazę, przykładowo mieszkania Bielsko.