Co to jest anodowanie?

Procesem anodowania nazywa się wytwarzanie powłoki tlenku na nawierzchni metali. Jest to metoda obróbki , która cieszy się dziś niezwykle ogromnym zainteresowaniem.
Z reguły, anodowanie jest wykorzystywane do chronienia nawierzchni przedmiotu, bo oddziałuje na jego trwałość.

anodowanie aluminium śląskie

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Decyduje o solidności, jaką metal (zobacz laserowe wycinanie w metalu) objawia w wypadku korozji albo potencjalnych mechanicznych uszkodzeń. Co więcej, anodowanie może mieć też charakter zdobniczy, bo pozwala na uzyskanie powłoki w wybranym odcieniu. Niemałe znaczenie ma również uzyskana faktura nawierzchni. Proces ów jest dodatkowo nadzwyczaj istotny dla wytwórczości kondensatorów, bo umożliwia Wyposażenie aluminiowej folii w należytą powłokę posiadającą izolacyjny charakter. Ogólnie wyróżnia się III typy anodowania. W wariancie I, warstwa tlenku powstaje poprzez zastosowanie roztworu składającego się z kwasu chromowego. Typ II wykorzystuje kwas siarkowy. Będzie on także podstawą III rodzaju anodowania, z taką różnicą, że w owym przypadku konieczne jest jego wyższe stężenie.
Plac budowy

Autor: Luis Romero
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych usług, jakie odnajdziemy przez wystukanie wyrażenia anodowanie aluminium śląskie w naszej przeglądarce, jest anodowanie aluminium a także stopów tego metalu.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na przedstawiany wątek, to kliknij tu – ta oryginalna witryna (http://www.kontenery-ibc.pl/kategoria/pojemniki-ibc/wynajem/) publikuje zbliżone tematy.

Dzięki temu zabiegowi, na powierzchni metalu powstaje warstwa tlenku charakteryzująca się optymalną grubością. Jej otrzymanie nie byłoby możliwe w warunkach naturalnych. Pierwszą fazą jest odtłuszczenie jak też płukanie surowca.

Następnie, przeprowadzane zostaje tzw. trawienie aluminium ewentualnie polerowanie elektrochemiczne. Dobór właściwej metody będzie dokładnie uzależniony od tego, jaki efekt końcowy jest oczekiwany.