Polerowany beton – nowoczesna technika renowacyjna podłóg

Polerowany beton jest to podłoga betonowa poddana należytej mechanicznej obróbce – szlifowaniu oraz chemicznej, impregnacji.
To renowacyjna technika, jednak można w niej wykonywać również nowe podłogi z betonu, zarówno dekoracyjne, jak też fabryczne.

beton polerowany

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Jakiego rodzaju zalety ma beton (zobacz beton artystyczny) polerowany? O tym, iż cement jest surowcem, ponadczasowym nie musimy nikogo przekonywać. Używali go już Starożytni Rzymianie. W naszym kraju z profesjonalnie zrealizowanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od około 20 lat. A ponieważ podłogi są to powierzchnie najbardziej narażone na zużywanie w każdym obiekcie, to również posadzki betonowe wykonane kilkanaście bądź parę lat temu wymagają renowacji.
Wszelkie zakłady, jakie mają podłogi (sprawdź stronę) betonowe nadające się do zrealizowania polerowanego betonu są warsztatami działającymi „w ruchu”. Częstokroć nie można, poza urlopowym sezonem albo świętami, wyłączyć choćby pewnej części zakładu dla dokonania reperacji podłogi dla przykładu w technologiach żywicznych. Tymczasem możemy to wykonać z betonem polerowanym. Przesunąć machiny, towar w składzie, przeorganizować komunikacyjne ciągi i odnawiać następną część. Pola robocze – punkty w których wykonywana jest naprawa obeznany wykonawca łatwo połączy bez widocznego znaku, gdzie zaszło owo łączenie.

Dość sprawny zespół posadzkarzy może wykonać w jednym rzucie 80 m2 polerowanego betonu w przeciągu 8 godzin pracy. Zaraz po zrealizowaniu pola betonu polerowanego podłoga będzie gotowa do użycia.