Każdy właściciel domu wie, że należy dbać o sam budynek, ale także wszystko to, co jest wokół niego i jest częścią działki

Jeśli nabyliśmy dom, to zapewne musimy wykonać wewnątrz budynku potrzebne remonty. Czasami bywa to wyłącznie odświeżenie, a niekiedy drogie wymiany, na przykład podłóg.

Jednakże nie znaczy to, że możemy zapuścić działkę – tam również powinniśmy zainwestować środki, na przykład w ładne chodniki.
bruk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zabieramy się za renowację posesji, to najczęściej najważniejsze będzie wyrównanie działki, żeby nie było tam niefajnych górek. Później bierzemy się za montaż nowego płotu wraz z bramą(polecamy ogrodzenia panelowe trzebnica). Równocześnie z tym zazwyczaj mamy zamiar wykonać nowy i elegancki chodnik. Biorąc pod uwagę to, jaką w Polsce miewamy pogodę, to najlepiej będzie raczej wybrać bruk. Nie straszny mu ziąb czy śnieg, ani gorąco i deszcz. Przetrwa wszystko, gdyż jest bardzo wytrzymały. Nie wymaga także za bardzo żadnej konserwacji. Jest zatem mało wymagający, ale za to bardzo elegancko wygląda na chodnikach. Z kostki brukowej możemy stworzyć istne mozaiki. W wielu zakładach obecnie istnieją ogrody pokazowe, gdzie możemy zobaczyć aranżacje, które są sugestią ułożenia kostki w wybrany przez kogoś sposób. Nasz projekt może być jednak całkowicie inny i tu widzimy wachlarz możliwości kostki. Kłaść ją możemy według własnego uznania.

Często w sklepach sprzedaży kostki brukowej są zatrudnieni architekci, dlatego możemy zabrać ze sobą fotografie posesji oraz jej wymiary i razem z nim spróbować opracować projekt chodników, który będzie nam się podobał – może być tradycyjny albo zupełnie ekstrawagancki.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,