Co to są czujniki gazu, ile kosztują i w jaki sposób mogłyby ocalić ludzkie życie?

Czy wiesz, że niektóre związki chemiczne mogą Cię zabić nawet w całkowitej ciszy w Twoim własnym domu? Ponadto mogą być bez zapachu oraz bezbarwne. Powstają one podczas na przykład pożarów.
Jeśli sądzisz, że takie tragedie jak wybuch gazu zdarzają się wyjątkowo rzadko, to jesteś w wielkim błędzie.

piwnica

Autor: Jinx!
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy tylko napisać w internetowej wyszukiwarce słowa „eksplozja gazu” a przeczytamy, że wydarzył się w Łodzi, Lublinie czy w Przemyślu. A mogłoby do takiego wybuchu nie dojść, jeśli by mieszkańcy tych mieszkań kupili wcześniej tzw. czujniki gazu.

Jeżeli masz chęć uzyskać dodatkowe informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis (http://www.styro-papa.pl/pl/o-nas/), która takiego typu dane ma. Na pewno będą zajmujące.

Takie czujki naprawdę nie są kosztowne a mogą uratować nie tylko ludzkie życie, lecz i cały nasz majątek. Problem w tym, że czad jest bezbarwny i bezwonny, co sprawia, że jest wyjątkowo groźny dla człowieka. Czad jest lżejszy od powietrza, co powoduje, że szybko się z nim miesza.

Taki sensor z kolei jest przecież niewrażliwym na jego działanie mechanizmem, zatem w tamtym miejscu, gdzie jest zamontowany, mógłby ocalić nie tylko ludzkie zdrowie, ale i majątek.

Nie ociągaj się – jeśli chcesz przeczytać dalsze newsy (http://infinitex.pl/remont-piecow-przemyslowych/) na ów niebywale ciekawy temat, to kliknij w link pod spodem i przejdź do następnego tekstu.

Kosztuje on tylko mniej niż 200 zł a to, co można dzięki niemu zyskać jest przecież nieocenione. Dlatego też nie warto namyślać się zbyt długo, należy natomiast poszukać np. w Internecie odpowiedniego marketu, w jakiego ofercie są m.in. profesjonalne czujniki gazu. Są oferowane za naprawdę niewielkie pieniądze a mogą uratować ludzkie życie.

A jak one mogą wyglądać? Otóż są to małe, zazwyczaj białe pudełka, jakie mocuje się na suficie. Z pewnością nieraz miałeś okazję je zobaczyć na jakimś filmie. A dlaczego montuje się je pod sufitem? Ponieważ w tę stronę przecież unosi się dym.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,