Stylowa, trwała podłoga to wizytówka wszystkich mieszkań

Poza tym podłogi spełniają ważne zadanie użytkowe, gdyż po nich każdego dnia domownicy przemierzają dziesiątki metrów. Zależnie od charakteru pomieszczeń używane są różne rodzaje materiałów, przykładowo w kuchniach i łazienkach najbardziej praktyczne będą płytki, które są bardzo odporne na wilgoć i łatwo się je czyści.

drewniana podłoga

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Za to w salonach znacznie bardziej będzie się sprawdzać drewno w różnych wariantach, tak więc do dyspozycji jest dość spory wybór różnych materiałów. Wielu ludzi montuje różnego rodzaju panele, są one szybkie do zamontowania, dość tanie i wytrzymałe. Naśladują różne gatunki drewna, a w droższych odmianach ich góra wykonana będzie z cienkiej drewnianej warstwy. Najtrwalsze i uważane za najbardziej ekskluzywne są parkiety, wykonane są one przeważnie z twardych gatunków drewna, takich jak dęby czy buki, i właściwie przygotowane będą służyły przez wiele dziesiątków lat.

Parkiet żeby mógł długo służyć powinien być pomalowany dobrą, odporną na uszkodzenia mechaniczne farbą. Po pewnym okresie używania malowanie powinno się wykonać ponownie, ściągając wcześniej warstwę zewnętrzną. Taki proces nazywany jest cyklinowaniem, i będzie miał na celu przygotowanie parkietu przed zabiegami konserwacyjnymi. Cyklinowanie Wrocław realizuje się kilku etapowo specjalnymi urządzeniami zwanymi cykliniarkami. Powierzchnię podłogi szlifuje się przy pomocy papieru ściernego, rozpoczynając od całkiem grubego, którego zadaniem jest zdarcie porysowanej powierzchni, aż do całkiem drobnego, służącego do ostatecznego wygładzenia.

Poza tym jeśli w podłodze są jakieś ubytki, to wtedy je można je zaszpachlować, tym sposobem po tych wszystkich zabiegach dostaje się doskonale gotowy do malowania parkiet.

Przeczytaj ten artykuł, to także stanowi świetne źródło (http://www.maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/37) prezentowanego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Obecnie duża część rzemieślników zajmujących się tego typu usługami reklamuje się w sieci internetowej, na dużej części ich wizytówek znaleźć także można cyklinowanie Wrocław cennik, strona internetowa tutaj,, dzięki czemu samodzielnie będzie można określić wstępne koszty remontu.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,