Duże wykorzystanie cegły klinkierowej

Prezencja domu jest odzwierciedleniem gustu, stylu i zamiłowań właścicieli. Sąsiedztwo domu, jak i wystrój wnętrz powinny radować oko i gwarantować poczucie komfortu przez długie lata.

Cegła klinkierowa jest naturalnym towarem powstającym z mieszanki gliny i piasku. Po wyrobieniu i uformowaniu wypala się je w temperaturze ponad 1000°C. Dzięki swoim walorom znalazła ogromne zastosowanie w budownictwie. Aktualnie jest to jeden z najbardziej popularnych tworzyw, z jakiego powstają śliczne elewacje budynków przeróżnych instytucji, obiektów sakralnych, firm, a również coraz częściej domów prywatnych. Powstają z niej również detale architektoniczne, kominki i mnóstwo innych elementów.
Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Użycie cegły klinkierowej przy elewacji powoduje że budynek komponuje harmonijną całość. Cegła klinkierowa Terca to oryginalny format, oraz faktura. Te cegły dodają oryginalności elewacji. Cegły Terca to rewolucja w ofercie klinkierowych elewacji pod względem estetyki, lecz techniczne własności elewacji, jak wytrzymałość, czy długowieczność wynikają ze stałych cech surowca każdych ceramicznych wyrobów producenta. Naturalny surowiec gwarantuje małą nasiąkliwość, także wysoką mrozoodporność klinkieru. Ten ceramiczny produkt odporny jest również na ogień, korozję biologiczną i chemiczną.

Poza tym cegły klinkierowe to gwarancja wytrzymałości zabarwienia przez długie lata dzięki naturalnym cechom gliny zdobytym i utrwalonym w trakcie wypału, nie płowieją pod wpływem działania promieni UV.

Intrygują Cię przedstawiane tutaj tematy? Jeżeli tak, to kliknij ponadto ten link – są tu ważne informacje (https://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-podgorna-39), które także Cię zaciekawią.

Dobrze sporządzona fasada z klinkieru nie wymaga również właściwie żadnych zabiegów konserwacyjnych.