Szkło dość ochoczo stosowane jest w mieszkaniach w oryginalny sposób

W nowoczesnych wnętrzach odnajdziemy nie tylko drzwi szklane, lecz także schody, ściany oraz daszki szklane. Powinniśmy dowiedzieć się, jakie funkcje mogą pełnić szklane motywy w domach mieszkalnych.

Szklane elementy w mieszkaniu mogą spełniać nie tylko funkcje dekoracyjne, lecz także praktyczne. Pomieszczenie nabierze wtedy nowoczesnego charakteru, a jednocześnie możemy optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że nasze mieszkanie będzie jasne i

Odbicie psa

Autor: Niels Kliim
Źródło: http://www.flickr.com

słoneczne. Szkło niezawodnie może doświetlić każde pomieszczenia, co równocześnie pozwoli na zaoszczędzenie na sztucznym oświetleniu.

Zazwyczaj w naszych mieszkaniach można spotkać wewnętrzne drzwi szklane – więcej na temat -. Co ciekawe, zdecydowanie częściej wykorzystuje się szkło w różnorodnych odcieniach, np. kremowym czy pomarańczowym. Innym wykorzystaniem szkła mogą być ścianki działowe. Obecnie znacznie większym zainteresowaniem cieszą się również szklane schody (zobacz warte przeczytania). Wbrew pozorom jest to całkowicie solidne i trwałe rozwiązanie. Szkło może być wykorzystane przy poszczególnych stopniach schodów, lecz także stanowić uzupełnienie balustrady. Kolorystyka i ozdoby w tym przypadku w bardzo dużej mierze zależą od upodobań zamawiającego. Niestety tego typu rozwiązanie ciągle jeszcze wiąże się z całkiem sporym wydatkiem.

Jeśli mamy zamiar zdecydować się na umieszczenie szklanych motywów w naszym mieszkaniu, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jednym z nich jest oczywiście wytrzymałość szkła. Oczywiście zwykłe szkło nie może być stosowane jako drzwi lub ścianki działowe. W tej sytuacji musimy zastosować specjalne szkło hartowane, jakie cechuje się znacznie większą odpornością i jest o wiele bardziej bezpieczniejsze.

Jeżeli dodatkowo zależy nam na zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, należy wybrać również nowoczesne drzwi antywłamaniowe. W sytuacji drzwi i okien antywłamaniowych spore znaczenie odgrywają nie tylko same szyby, ale oprócz tego ramy. Jak się więc okazuje, szkło może być wykorzystywane nie tylko w przypadku szyb, lecz także jako poszczególne elementy wykończenia naszego mieszkania – jest funkcjonalne, a jednocześnie niezwykle designerskie.