Jaką dachówkę wybrać?

Dachówka to nadzwyczaj popularny rodzaj dachowego pokrycia. Szeroki wybór kolorów oraz kształtów powoduje, że można dowolnie zaaranżować dach, bez względu od wyselekcjonowanego stylu architektonicznego.

stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.

Radzimy na co zwracać uwagę, decydując się na zakrycie dachu za pomocą dachówki oraz jakie występują różnice pomiędzy oferowanymi dachówkami. Jaką wybrać dachówkę ceramiczną czy betonową? Współczesna technologia coraz bardziej niweluje różności pomiędzy dachówkami betonowymi i ceramicznymi. Nie jest prawdziwością, iż dachówki z betonu są mniej solidne i bardziej podatne na zabrudzenia aniżeli dachówki ceramiczne – o ile zestawiamy wyroby od renomowanego producenta. Podstawowe różnice dotyczą wyglądu dachówek. Jeżeli zestawimy obydwie dachówki z bliska, zobaczymy, iż ceramiczna dachówka ma gładszą powierzchnię.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego akurat poszukujesz. Z pewnością bardzo może pomóc Ci w Twym projekcie, który teraz robisz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Wizualne różnice między nimi widać też na skończonym dachu, albowiem najczęściej dachówki ceramiczne posiadają na przykład nieco inne gąsiory. Trzecią kwestią jest kolorystyka – jeżeli zdecydujemy się na ceramiczną dachówkę, będziemy mogli wybierać ze znacznie większej palety palety transportowe kolorystycznej. Jeżeli z kolei idzie o dachówki z betonu, to dominują barwy klasyczne: czernie, ceglane odcienie. Jeśli decydujemy się na oryginalny kolor pokrycia, przykładowo zielony, to pośród dachówek betonowych będzie nam trudno tenże odszukać.

Na korzyść dachówek z betonu przemawia fakt, że gwarantują trochę lepszą akustyczną izolację, i są bardziej „eko” niż te ceramiczne. Ten ostatni aspekt ma również wpływ na niższe ceny dachówki z betonu, co w erze oszczędności, zwykle przemawia do inwestorów.