Domki na sprzedanie wewnątrz Jasienicy – a więc, rynek wtórny kontra ryneczek pierwotny

Jasienica jest to ulokowana w województwie Śląskim miejscowość, której powierzchnia wynosi konkretnie 91,714 km2 oraz która to sąsiaduje wraz z pojedynczym spośród bardziej dużych miast wewnątrz wspomnianym woj. czyli z Bielskiem.

Plastikowe rury instalacji odpłowowej mogą być źródłem uciążliwego hałasu

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Owa gmina wiejska jak to prosto się zorientować, jak wiele innych miast, miasteczek i wsi na śląsku, posiada sporo ofert nieruchomości, które to przy bardziej bliskim przyjrzeniu są dosyć konkurencyjne, jeśli zerknie się na inne województwa. Jednakże ta dokładna gmina konkuruje nie jedynie z miasteczkami „na zewnątrz”, ale i sama w środku…
budowa

Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Z całą pewnością po odczytaniu naszego wstępu zadajesz sam sobie pytanie „o co tutaj chodzi?”. Otóż odpowiedź na nie bywa bardzo prosta. Domy na sprzedaż Jasienica, rywalizują same wraz z sobą, a dokładnie mowa tu o dwóch typach rynków nieruchomości, a więc ryneczku pierwotnym a także rynku wtórnym. Jeśli dobrze się przyjrzeć tym dwóm ryneczkom dla przykładu na takiego typu stronach jak otodom, czy nawet i wewnątrz naszym coraz bardziej popularnym do przeszukiwania mieszkań OLX – bez problemu ujrzymy jak to niewiarygodnie te konkretne ryneczki konkurują wraz z sobą, mieszając tak naprawdę pomiędzy sobą przeróżne typy domków wraz z bardzo różnymi kwotami. Na przykład na jednej ze stron można zauważyć, że dom – czytaj resztę pod adresem – bliźniak z rynku wtórnego, 7 pokojowy, wraz z naprawdę wielką działką – kosztuje w okolicach 200 tysięcy złotych, podczas gdy dom (również bliźniak) z rynku pierwotnego, 4 pokojowy z dwa razy mniejszą działką – kosztuje troszeczkę ponad 215 tysięcy.

W tym konkretnym wypadku nie istnieje nic aż tak dziwacznego, jednak dla przykładu dom wolnostojący cztero pokojowy (działka 845 m2), rynek pierwotny – kosztuje 330 tysiaków, a inny domek (rynek wtórny), o podobnych parametrach może kosztować nawet ponad 400 tysięcy.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,