Czym jest dla każdej osoby dom? Dlaczego lubimy do niego powracać? Jak to opisać?

Jakby wymienić różnorodne miejsca, to dom zawsze będzie tą ostoją do jakiej wraca się z największą ochotą. Mówi się, że w wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i jest w tym z pewnością bardzo dużo prawdy.

kliknij

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy poznawać różnorodne miejsca, zachwycać się takim czymś, jak ludzie żyją, a jednocześnie marzyć, by już powrócić we własne strony, do swojego domu.
Nie ma tego rodzaju drugiego miejsca i każdy bez wątpienia się z tym zgodzi. Dom jest w stanie prezentować się różnie, może to być ogromny budynek z kilkoma pokojami, lecz również malutka kawalerka w wielkim mieście. Nie jest ważne, jak wiele ma metrów, w jakim miejscu się znajduje i na którym znajduje się piętrze, to jaki mamy do niego stosunek, definiuje, jak jesteśmy z nim związani.
Co należy wiedzieć przed zaprojektowaniem domu
Z tym jak wiadomo bywa różnie, ponieważ niektóre osoby nigdy niekupią własnego domu, a całe życie będą musieli wynajmować pokoje. Tego rodzaju osoby mogą mieć problem z nazywaniem takiego miejsca jako swój dom – zobacz więcej -, no chyba, że trwa to już długi czas, kilka lat. W każdym domu jest zupełnie inny klimat, a to jakiego rodzaju jest to miejsce zależne jest od tego, jak je urządzimy, jakiego typu będzie panowała tam atmosfera.

Dom – sprawdź to – tworzą nasze emocje, tworzy go nasza osobowość, dzięki temu każdy jest inny, niepowtarzalny.

W domu, gdzie jest wyczuwalna wspaniała atmosfera bardzo przyjemnie się przebywa, nie ma wrażenia, że są tam złe emocje, wszyscy więc żyją zgodnie i każdy z nich ma swoje miejsce, jakie najbardziej lubi. Wiele również zależne jest od wystroju, ponieważ i ono wpływa na to, w jaki sposób wygląda mieszkanie i jak można je nazwać.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,