Jaki typ fundamentów jest tani i prędki w budowie?

Odpowiedni fundament to podstawa przy konstrukcji budynku albo garażu. O wiele mniej kosztowny jest fundament z bloczków betonowych, niż fundament typowy. Mniejsze jest zużycie materiałów przy fundamencie z bloczków.

Uwagę może zwrócić także to, że taki wariant fundamentu wymaga o wiele mniejszej ilości roboty.
fundament punktowy

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Budując dom wykonany z drewna na działce, również możemy zastosować fundament punktowy. Stosując go, możemy otrzymać spore oszczędności. Domek wykonany z drewna jest lżejszy od tego z cegieł lub pustaków, więc fundament (Iniekcje geopolimerowe) pod niego może być mniej obszerny. Pamiętać trzeba, że nie może on być zrobiony w mniejszym stopniu porządnie niż standardowy. Naturalnie powinien być dopasowany do warunków gruntowych, jednak ten warunek dotyczy każdego rodzaju fundamentu. W wypadku tego rodzaju fundamentu, tworzy się stopy fundamentowe z betonu bądź z żelbetu. W tym czasie stopy mogą być zbrojone w dolnej części przy pomocy stalowej siatki. Stopy należy betonować albo jeszcze w ziemi, bądź w zrobionym już deskowaniu.

Stopy fundamentowe muszą być usadowione na głębokości mniejszej niż pułap przemarzania gruntu. Jest on oczywiście uzależniony od konkretnego miejsca. Istnieje także możliwość montowania do fundamentów różnorodnych elementów z drewna. Robi się to przy pomocy specjalistycznych stalowych łączników, jakie mogą być zakotwiczone w stopach w czasie wylewania fundamentu.

Do wykonania takiego typu prac budowlanych w każdym wypadku konieczne jest zatrudnienie wyspecjalizowanej brygady. Tacy budowlańcy znają się dobrze na swojej pracy oraz możemy mieć pewność, że podwaliny będą zrobione prawidłowo.