Grzejniki drabinkowe – imponujące do każdej łazienki

Grzejniki drabinkowe to rozwiązanie coraz częściej wybierane do łazienek. Grzejniki te nie tylko znakomicie ogrzeją wnętrze, zezwolą również na wysuszenie ręczników czy prania, jakie możemy na nim powiesić. Mało tego prezentują się naprawdę modnie oraz twórczo, albowiem dużo modeli charakteryzuje się interesującymi, fantazyjnymi wzorami. Taki grzejnik będzie pięknie przedstawiać się w każdej atrakcyjnie urządzonej łazience.

grzejnik

Autor: JMacPherson
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj zdołamy wyróżnić trzy rodzaje grzejników – wodne, wodno-elektryczne i elektryczne (suszarki). Grzejniki drabinkowe wodne znakomicie nadają się do ogrzewania łazienki oraz z powodzeniem zdołają zastąpić zwykłe kaloryfery. Wskazane jest jednak pamiętać, że wodne grzejniki działają wyłącznie w sezonie grzewczym, ponieważ są podłączane do instalacji centralnego ogrzewania. Takiego grzejnika nie użyjemy do wysuszenia prania za sezonem albo dogrzania łazienki w chłodniejszy dzień.

Grzejniki wodno-elektryczne również są podłączane do armatury centralnego ogrzewania, aczkolwiek posiadają one pomocną grzałkę grzewczą, dzięki czemu wolno z nich korzystać kompletny rok (zobacz ten link). Grzałka ta zazwyczaj sprzedawana jest razem z grzejnikiem drabinkowym, chociaż zdołamy także zakupić ją samodzielnie. Pamiętajmy jednakże, by prawidłowo

grzejnik

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR

dopasować grzałkę do mocy grzejnika.

Grzejniki elektryczne posiadają raczej drobną moc, wskutek tego najlepiej przydają się do suszenia ręczników bądź ubrań. Samodzielnie nie ogrzeją łazienki, w szczególności tej większej. Grzejniki elektryczne zdołamy zamontować nadzwyczaj bez trudności, wystarczy zawiesić je na ścianie oraz podłączyć do gniazdka elektrycznego.

Grzejniki drabinkowe mają różną moc, różnorodne wymiary, odcienie oraz typy. Możemy zdecydować się na proste, klasyczne grzejniki bądź wybrać coś bardziej oryginalnego Dobierając grzejnik drabinkowy, weźmy pod uwagę to, jakie będzie jego główne użycie.przeczytaj więcej tutaj (link do strony)Co więcej wybierzmy taki rodzaj, jaki będzie doskonale pasował do aranżacji naszej łazienki.