Omówienietypów grzałek mikanitowych. Czytaj o nich więcej.

Grzałki mikanitowe są używane do uplastyczniania materiałów sztucznych we wtryskarkach jaki i podgrzewania pewnych odcinków agregatów w przemyśle. Obudowa grzałki jest zbudowana z blachy nierdzewnej. Jako element grzejny używa się taśmę oporową usytuowaną w mikanicie.Wyróżnia się pięć rodzajów grzałek mikanitowych: opaskowe, połówkowe, wewnętrzne, płaskie oraz kątowe.

heat

Autor: Miles Goodhew
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki mikanitowe opaskowe mają średnicę przeważnie od Ø20 w górę oraz szerokość do 500 mm. Na obwodzie w płaszczu grzałki wypustki lub uchwyty potrzebne do mocowania czujników temperatury jak również dziury i wyjęcia do odgazowania materiału lub jako miejsce na śruby regulacyjne. Zapięcie grzałek to: wkręty M3, M4, M5 lub śruby M6 razem z bolcami. W trudno dostępnych strefach agregatów zależnie od średnicy zastosowano sprężyny dociskowe. Grzałki te tworzone są na napięcia zwykłe lub obniżone. Jest możliwość zamontowania kolejnej osłony termicznej.Grzałki mikanitowe połówkowe posiadają różnorakie promienie i szerokości. Zapięcie grzałek tworzone jest przez kołnierz przystosowany do skręcania śrubami albo przez śruby M6 wraz z bolcami. Całość grzałek połówkowych – 2 połówki może być instalowany z jednej strony dzięki zawiasowi. Przyłącze elektryczne wykonane jest zwykle ze śrub stykowych M5. Grzałki połówkowe są też stworzone w wersji ceramicznej. Wykonywane są na napięcia zwykłe.

Grzałki mikanitowe wew. to rodzaj grzałek mikanitowych otokowych. Rozbieżność polega na ukierowaniu mocy grzejnej.Grzałki mikanitowe otokowe opasane są na głowicy walcowej w kierunku jakiej kierowana jest moc.

Jeśli omawiane w tym wpisie omówienie głęboko Cię zaciekawiło, to zalecam to opracowanie (https://klimi.com.pl/?profesjonalna-klimatyzacja-%E2%80%93-warszawa-i-okolice,34) – ono jest tak samo emocjonujące, jak artykuł, który właśnie widzisz.

Grzałki mikanitowe wew. przepełnianie są od wewnątrz cylindra, moc ukierunkowana jest na zewnątrz grzałki w kierunku cylindra.Grzałki mikanitowe płaskie – dla ich lepszego odbioru otrzymywanej temperatury używa się płyty dociskowe z blach grubości od 5 mm do 10 mm w zależności od gabarytów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą znajdować się dziurki albo wybrania konieczne do mocowania (zobacz pasy mocujące od www.eogniwa.pl) samych grzałek oraz płyt dociskowych. Usytuowane są tam także dziurki pod czujniki temperatury.Na grzałkach tych wykonywane jest napięcia standardowe.

oferta

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Grzałki mikanitowe kątowe – dla ich lepszego odbioru przekazywanej temperatury stosuje się płyty dociskowe z blach o grubości od 5 mm do 10 mm w zależności od gabarytów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą być zlokalizowane dziury albo wybrania konieczne do mocowania samych grzałek jak i płyt dociskowych oraz wypustki pod czujniki temperatury.Grzałki te skręcane są śrubkami M8. Wykonuje się na nich napięcia zwykłe.