W jaki sposób zabrać się za odnowienie mieszkanka?

Bez względu na charakter robót odnowienie domu łączy się z niedużym trzęsieniem ziemi. Radzimy w jaki sposób odpowiednio przygotować się do remontu mieszkania.
Tak w domu starym, w jakim będziemy przeprowadzać gruntowny remont bądź je tylko odświeżać, jak i w nowym, nabytym w stanie surowym, sprawą podstawową będzie projekt jak też zakres prac remontowych.

remont

Autor: Dominic's pics
Źródło: http://www.flickr.com
Co potrzebujemy wykonać, jak daleko chcemy posunąć się z robotami, czego nastręcza stan domku? Czy burzymy bądź – czytaj resztę pod adresem – przemieszczamy ściany, czy jedynie je odświeżamy? Wymieniamy okna oraz drzwi? Kładziemy nowiuteńką podłogę czy też dotychczasowa wymaga jedynie niedużych reperacji oraz odświeżenia?
zyski

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wszystko wykoncypować sami bądź skorzystać z porad architekta. Ów ostatni wariant, chociaż droższy, daje ogromniejsze prawdopodobieństwo, iż nasze potrzeby będą poprawniej zaspokojone (plan winien uwzględniać nasz styl życia, upodobania). Jako pierwsze realizujemy roboty najcięższe: burzenie ścian, wymiana grzejników i okien. Następnie przygotowujemy ściany do malowania. Na owym etapie także powinniśmy wymienić instalację elektryczną. Niezależnie projektujemy roboty „mokre” w umywalni i pomieszczeniach kuchennych: wyrównywanie ścian oraz posadzek pod glazurę, wodne przyłącza. Kolejny etap to posadzka (wymiana starej posadzki na nową czy też cyklinowanie, lakierowanie). Finalnie malowanie względnie tapetowanie .

Taki sam porządek zastosujemy w dopiero co nabytym mieszkaniu w surowym stanie: usuwanie bądź przestawianie ścian, rozparcelowywanie kontaktów, preparacja murów, wylewka na podłogę, układanie oraz szlifowanie podłogi; symultanicznie toaleta jak też kuchnia.