Jeżeli pragniesz otworzyć własny magazyn i zarobkować na najmie magazynowych powierzchni, to musisz zadbać o właściwe wyposażenie tego rodzaju pomieszczeń

Posiadanie nawet niewielkiego terenu położonego w strategicznym miejscu jest w stanie przynieść właścicielowi spore zyski. Działkę przy ruchliwej drodze można wydzierżawić albo wybudować na niej magazyn.

wejdż tutaj

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej taki budynek ma kształt prostopadłościanu, jakkolwiek zdarzają się i takie w kształcie olbrzymiej kopuły. Zresztą sam wygląd schodzi na drugi plan, kiedy nadchodzi pora na wyposażenie magazynów, a konkretniej ich wnętrza. Jeżeli hala magazynowa ma być zbudowana w podobnej technologii, jaką wykorzystuje się przy znoszeniu hal targowych, to dodatkowo należy zatroszczyć się także o odśnieżanie dachu w czasie zimy.

Do obligatoryjnych mebli, jakie są zamieszczane w magazynach zaliczają się regały paletowe. To najprościej rzecz ujmując półki, na których ustawiane są produkty, które wcześniej umieszczone zostały na paletach. Tego typu regały są skręcane w taki sposób, by zajmowały niewiele przestrzeni, zatem gdy na nie popatrzymy, to prezentują się jak piętrowe, metalowe szkielety. Dodatkowo wszystkie modele są wyposażone w różnego rodzaju akcesoria. Do jednych z nich należą chociażby stopki, które mają kilka wariantów i służą do przymocowania całości do podłogi.

Regały paletowe nie są oczywiście jedynymi elementami wyposażenia. Już bowiem same regały jesteśmy w stanie pogrupować na parę wariantów. Bardzo ciekawe są regały mobilne, które każdy pracownik może przesunąć bez pokaźniejszego wysiłku. Takie półki najczęściej bywają ustawiane w magazynach ogromnych, wojewódzkich bibliotek. Niezależnie od wybranego wzoru, wszystkie są tak zbudowane, aby wytrzymać naprawdę spory ciężar.Przenośniki to następny konieczny sprzęt, jaki

Palety

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com

zobaczymy na hali magazynowej. Tak samo potrzebne są również przenośniki. Można oczywiście w każdym momencie skorzystać z wózka widłowego, ale taki sposób przewożenia nie zawsze się sprawdza.

Wspomniane przenośniki są tak samo wytrzymałe, jak omówione wcześniej regały, ale mają ważną zaletę. Towar na nich położony można przenosić tak w pionie, jak i w poziomie. Umożliwia to charakterystyczny system rolek lub taśm, a sama czynność transportu bywa możliwa również dzięki sterownikom. W ten oto sposób nasz zwykły magazyn (przenośniki rolkowe) może trochę zacząć przypominać halę produkcyjną. A poruszając temat, jakim pozostaje, przypomnijmy, wyposażenie magazynów (polecana strona www), warto nadmienić, że w razie trudności z wyborem właściwych maszyn lub nawet tylko regałów, zdecydowana większość klientów prosi o radę sprzedawców, którzy są dobrze zorientowaniu w takim zakresie.