Inteligentny dom zatroszczy się nie tylko o Twoją wygodę lecz także ochronę

Współczesność znamionuje nader szybki rozwój. Wszak nasza inwencja nie zna granic.

infrastruktura

Autor: Auerhahn
Źródło: Auerhahn

inteligenty dom

Autor: sternenseemann
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązanie, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawało się niemożliwe do zrealizowania w tej chwili jest już faktem.
Nowinki technologiczne z impetem wkroczyły w nasze życie, naznaczając nieomal każdą domenę ludzkiej działalności. Dowodów potwierdzających ową tezę nie trzeba daleko szukać. Roboty a także komputery coraz częściej zastępują człowieka przy wykonywaniu skomplikowanych, niebezpiecznych albo powtarzalnych czynności. Elektronika – (karty rfid) opanowała już nie tylko procesy produkcji, ale także rynek mieszkaniowy. Inteligenty dom (przejdź do oferty), czyli tzw. smart house zyskuje coraz większą popularność. Zresztą trudno się temu dziwić. Dosyć szybko przyzwyczajamy się bowiem do wygody. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu pracy wyczerpany wracasz do swych „czterech ścian” natomiast od progu wita Cię ulubiona muzyka, wanna powoli napełnia się gorącą wodą, telewizor automatycznie włącza kanał z koMediami, w ekspresie parzy się herbata – brzmi niewiarygodnie, a jednak to całkiem realne. Sterowanie domem umożliwia dostosowanie parametrów poszczególnych urządzeń do naszych indywidualnych oczekiwań. Wystarczy właściwie zaprogramować oraz zintegrować system czujników.

Można tego dokonać na odległość przy pomocy komórki albo tabletu. Warto nadmienić, że inteligentny dom zadba nie tylko o nasz komfort, lecz też bezpieczeństwo.