Budujesz cztery kąty? Zastanów się nad inteligentnymi technologiami, które ułatwią Tobie życie.

W dawnych czasach oglądaliśmy bajkę o rodzinie występującej w przyszłych czasach, wyręczanej przez gosposię-robota, mówiącą do ekranu w ścianie. Dziś frakcja tych imaginacji, aczkolwiek w nieco zmienionej formie, jest dostępna od ręki.

Budowa Stadionu Legii w Warszawie

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
O jakich rozwiązaniach mówimy?
Budowane są – na razie z rzadka, ale tendencja wydaje się wzrostowa – budynki w znacznym stopniu zaawansowane technicznie, jakie nazywa się mianem inteligentny budynek. Wyposażone są one w kompleks czujek, detektorów i podobnych sprzętów, podłączonych do centralnego układu zarządzania. Co to oznacza w rzeczywistości? Ano tyle, iż za pośrednictwem np. telefonu komórkowego z odpowiednią aplikacją jesteśmy w stanie wyznaczyć stopień ogrzewania, oświetlenie mieszkania, zamykanie czy też otworzenie drzwi itp.

Kiedy fascynuje Cię prezentowany temat, to odsyłam do źródła (https://royal-nieruchomosci.com/o-nas/), ponieważ odnajdziesz tu mnóstwo ciekawych zagadnień w tym temacie.

Więcej jeszcze, z racji wykorzystaniu technologii telekomunikacyjnych możemy tego dokonać, będąc daleko. Funkcjonuje także ewentualność włączenia w ów system również monitoringu i systemu alarmowego, który nada informacje o niebezpieczeństwie wprost do firmy ochroniarskiej.

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie szeroko pojęte usługi informatyczne. To oczywiście wskutek dostępu naszych komórek do Internetu jesteśmy w stanie w ogóle rozmyślać o czymś takim, jak na przykład sterowanie oświetleniem zewnętrznym, rozwieranie okien (przeczytaj więcej o okna adams wrocław) lub zarządzanie zasilaniem bez podnoszenia się z fotela – a co więcej bez przychodzenia do środka, by się przekonać, azali rzeczywiście odłączyliśmy żelazko od prądu.

Jeden klik w programie – i odłączamy zasilanie w konkretnej partii mieszkania. To ostatnie to na razie wciąż wizja na czas przyszły, ale przyszłość przybywa prędzej, niż się spodziewamy.