Jak bez ryzyka kupić mieszkanko od dewelopera?

Stawiając na zakup mieszkanka z pierwotnego rynku nabywca otrzymuje szereg korzyści, lecz równocześnie godzi się na pewne ryzyko, w szczególności jeżeli nabywa posiadłość będącą w budowie.

deweloper gdańsk
Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania należałoby zweryfikować, czy deweloper jest posiadaczem czy użytkownikiem wieczystym gruntu. Najprościej sprawdzić to w księdze wieczystej. Od 4 lat funkcjonuje internetowa przeglądarka ksiąg wieczystych, zatem żeby przejrzeć KW nie musimy wychodzić z domku, wystarczy znać jej numer. Z księgi wieczystej dowiemy się również, czy działka lub obiekt nie są obarczone hipoteką czy nieoczekiwanymi służebnościami.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści swojego postu!

Wzmiankami o hipotekach zabezpieczających spłatę zadłużenia na zakup parceli bądź budowę bloku nie należy się martwić, natomiast tylko dopilnować, ażeby w momencie zawarcia umowy deweloper zaprezentował zaświadczenie z banku, jaki obliguje się zwolnić z obciążeń kupowane mieszkanko. Przygotowując się do kupna majątku od dewelopera należałoby też zajrzeć do Krajowego Rejestru Sądowego, z jakiego dowiemy się, czy deweloper Gdańsk (deweloper Gdańsk) nie został postawiony w stan upadłości.

Zestaw zaworów Purmo TempCo VT

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Nabywca mieszkania musi dopilnować, by w umowie znalazły się notacje o karach za jej niedotrzymanie przez wszelką ze stron.

Nie zwlekaj – tylko zobacz polecany serwis (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw/eltan-play), z którego dowiesz się mnóstwa ciekawych informacji dotyczących tego zagadnienia.

Idzie o to, ażeby w przypadku poślizgów w realizacji inwestycji z winy dewelopera, klient mógł dochodzić odszkodowania.

Analizując inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku (sprawdź inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku) (szczególnie na wczesnych etapach inwestycji) należałoby przyjrzeć się zezwoleniu na budowę. Pozwolenie gwarantuje, iż budowa nie będzie zablokowana poprzez urzędowe postępowania.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,