Jak bez ryzyka kupić mieszkanko od dewelopera?

Stawiając na zakup mieszkanka z pierwotnego rynku nabywca otrzymuje szereg korzyści, lecz równocześnie godzi się na pewne ryzyko, w szczególności jeżeli nabywa posiadłość będącą w budowie.

deweloper gdańsk
Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania należałoby zweryfikować, czy deweloper jest posiadaczem czy użytkownikiem wieczystym gruntu. Najprościej sprawdzić to w księdze wieczystej. Od 4 lat funkcjonuje internetowa przeglądarka ksiąg wieczystych, zatem żeby przejrzeć KW nie musimy wychodzić z domku, wystarczy znać jej numer. Z księgi wieczystej dowiemy się również, czy działka lub obiekt nie są obarczone hipoteką czy nieoczekiwanymi służebnościami. Wzmiankami o hipotekach zabezpieczających spłatę zadłużenia na zakup parceli bądź budowę bloku nie należy się martwić, natomiast tylko dopilnować, ażeby w momencie zawarcia umowy deweloper zaprezentował zaświadczenie z banku, jaki obliguje się zwolnić z obciążeń kupowane mieszkanko. Przygotowując się do kupna majątku od dewelopera należałoby też zajrzeć do Krajowego Rejestru Sądowego, z jakiego dowiemy się, czy deweloper Gdańsk (deweloper Gdańsk) nie został postawiony w stan upadłości.
Zestaw zaworów Purmo TempCo VT

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Nabywca mieszkania musi dopilnować, by w umowie znalazły się notacje o karach za jej niedotrzymanie przez wszelką ze stron. Idzie o to, ażeby w przypadku poślizgów w realizacji inwestycji z winy dewelopera, klient mógł dochodzić odszkodowania.

Analizując inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku (sprawdź inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku) (szczególnie na wczesnych etapach inwestycji) należałoby przyjrzeć się zezwoleniu na budowę.

Czy masz pytania w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje (http://www.skomat-fotowoltaika.pl/) na przedstawiane zapytanie – na pewno będą one bardzo interesujące.

Pozwolenie gwarantuje, iż budowa nie będzie zablokowana poprzez urzędowe postępowania.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , ,