Jakie istnieją typy kuwet oraz przez kogo i do jakiego celu mogłyby być wykorzystywane?

Czy wiesz, że fotografowie, którzy wciąż stosują dawne metody do wywoływania robionych przez siebie zdjęć stosują specjalne naczynia? Są one chemoodporne, wyprodukowane zazwyczaj z plastiku i napełniane wodą płuczącą.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
towary

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Są to małe prostokątne miski, które często posiadają stosunkowo małe ścianki, co ułatwia zamieszczanie różnych materiałów fotograficznych w formie arkusza. Są nimi przykładowo papiery fotograficzne albo błony. Takie kuwety produkowane są w różnych wymiarach, co pozwala fotografowi zmniejszyć zużycie drogich chemikaliów, gdyż dobiera on rozmiar takiej kuwety do wymiaru opracowywanego właśnie zdjęcia. Miski te wielokrotnie też posiadają tak zwane prążkowane dno, co może ułatwić dostęp chemikaliów do całej powierzchni fotografii. Warto także wspomnieć, że są naczynia posiadające taką samą nazwę, ale są wykorzystywane w całkiem odmiennych branżach, przykładowo w laboratoriach chemicznych czy też w hodowli zwierząt domowych do załatwiania ich potrzeb.
Tego typu rodzaj kuwety może mieć również obudowę, dzięki jakiej przypomina nieco mały domek. Górna część tego typu kuwety ma otwór, przez który zwierzątko może do niej się dostać. W wypadku takich kuwet uzupełnia się je piachem lub odpowiednim żwirkiem. Małe ścianki miski ułatwiają nie tylko wchodzenie zwierzęciu do środka, ale również właścicielowi wymianę np. żwirku.

Warto również wspomnieć, że np.

Jeśli interesuje Cię problematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę, a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

w motoryzacji istnieje wykonany z plastiku pojemnik służący do przechowywania różnych małych części, przykładowo śrubek czy nakrętek, który także nazywany jest potocznie kuwetą.