Udaj się na wakacyjną wycieczkę do Wrocławia. Poznaj najciekawsze punkty w mieście!

W ciepłe dni opłaci się spakować torbę i wybrać się na wycieczkę po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce! Zobacz to miejsce i przekonaj się z jakiego powodu jest tak uwielbiane.

Punkty, w których nie może Cię nie być

Konstrukcje stalowe są powszechnie używane przy różnego typu budowach

Autor: glasseyes view
Źródło: http://www.flickr.com

Fantazja ludzka nie ma granic, właśnie dzięki temu możemy zachwycać się i używać wielu różnorodnych dzieł współczesnej architektury (przejrzyj ofertę). Projektanci w swoich pomysłach próbują użyć przeróżnych tworzyw. Wybierając się do Wrocławia należy koniecznie zobaczyć Halę Stulecia. W 2006 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także uznana za jedno z najwspanialszych dzieł budownictwa XX wieku.

Znajdujące się w tym serwisie wiadomości są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę pergola drewniana, na której znajdziesz zbliżone zagadnienia.

Wewnątrz Hali wydzielono przestrzeń dla Centrum Poznawczego, gdzie można poznać jej historię czy przyczynę istnienia. Ze względów swojej przestronności jest miejscem rozlicznych koncertów czy imprez. Przy Hali położona jest największa z fontann w Polsce, a okala ją przepiękny Park Szczytnicki. Rozłożona jest na powierzchni 1 ha, uzbrojona w 800 lampek i 300 dysz wodnych – w trakcie pokazów robi niezapomniane wrażenie. Miasto w swoim dobytku ma również interesujące konstrukcje stalowe – Promus Katowice. W niedalekiej odległości od Hali jest usytuowana Iglica. Ta konstrukcja waży 40 ton i ma 96 m. wysokości. Zbudowana została podczas trwania Wystawy Ziem Odzyskanych, która miała pokazać triumf zwierzchnictwa Polskiej Republiki Ludowej na ziemiach zachodnich.Zachwyć się pięknem przyrody

Wrocław może pochwalić się najdłużej działającym Zoo w Polsce. Ponadto w Zoo mieszka koło 12 000 zwierząt z ponad 1000 ras, więc jest to także najliczniejsze Zoo w kraju. Aktywnie uczestniczy w ocalaniu zagrożonych ras. Zoo stale próbuje urozmaicić swoją ofertę – dlatego możemy również zobaczyć tam Afrykanarium. Jest to wyjątkowy kompleks w którym ujrzymy zwierzęta mieszkające w wodach Afryki. Składa się z 19 akwariów i basenów, które zamieszkują płaszczki i inne duże ryby pelagiczne.

Czy to zagadnienie bardzo Cię ciekawi? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.arapneumatik.pl/k-19-zawory-aksjalne) – poznasz tu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Aby ich podziwianie było prawdziwą przyjemnością został zaprojektowany akrylowy tunel ciągnący się aż przez 18 m. Całkowita rozpiętośc Afrykanarium to niemalże 2 ha! Więc jeżeli nie wiesz co zorganizować w piękny letni dzień, bezwzględnie udaj się na wycieczkę do Wrocławia. Bez wątpienia wizyta w Zoo wywoła niezatarte doznania.