Aluminium – szeroko wykorzystywany na całym świecie surowiec budowlany

Aluminium to obecnie bardzo rozpowszechniony metal. Wypływa to z jego wielofunkcyjności. Jest względnie lekki, jest plastyczny, to znaczy iż dość łatwo można uformować z niego praktycznie dowolny kształt. Wypływa to z niewysokiej w porównaniu z innymi metalami konstrukcyjnymi temperatury topienia. Glin dosyć łatwo wiąże się z innymi składnikami, stąd można wyprodukować odporne i zarazem lekkie stopy które da się spożytkować wszędzie, poczynając od gospodarstwa domowego aż po przeznaczenia budowlane.

klej

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

W mieszkaniu glin wykorzystuje się choćby w kuchni. Większa część półek na książki posiada szczegóły stopów aluminium. Kiedy przypadkiem coś ulegnie uszkodzeniu z tegoż tworzywa możemy stosować klej dwuskładnikowy do aluminium, i po chwili mamy naprawiony przedmiot. Czasem zamiast męczyć się z drążeniem dziur w murach można zastosować równie efektywny jak gwoździe montażowy klej dwuskładnikowy do aluminium. Powinien on wytrzymać ciężar większości przedmiotów w mieszkaniu, jednakowoż najszersze użycie ma on w budownictwie. Z profili aluminiowych konstruuje się dla przykładu profile okienne. W porównaniu z pozostałymi półproduktami wykorzystywanymi do tworzenia okien (zgarnij rabat na okna veka wrocław: http://www.oknagalio.pl/okna-pcv/veka) jest lekki, i – co istotne – posiada dość dobre właściwości termoizolacyjne.

To te cechy spowodowały iż często stosuje się aluminiowe profile w konstrukcji większych powierzchni szklanych (dla przykładu w biurowcach). Przy ich planowaniu najistotniejsza jest lekkość i odporność na czynniki z zewnątrz – aluminium realizuje wszystkie te wymagania. Obojętnie co będziemy konstruować trzeba niekiedy zakamuflować pewne fragmenty konstrukcji, na przykład miejsca instalowania śrub.

Zaciekawił Cię opisywany tekst? Jeżeli tak, to szybko przeczytaj jeszcze szczegóły w źródle, odnajdziesz tam inne informacje.

Stosuje się w powyższym przypadku specjalne fragmenty wykańczające. Zaślepka do profilu zazwyczaj stworzona jest z przeróżnego typu gumy.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com

Kształt zaślepka do profilu może mieć przeróżny, najczęściej jednak spotyka się kwadratowe lub prostokątne. Ma ona za zadanie maskować wykończenia bądź miejsca gdzie schowane są przeróżnego rodzaju przewody doprowadzające prąd do naszych domów. Mogą one mieć najróżniejszy kolor, w zależności od wymogów. Zaślepki mogą również wpływać na bezpieczeństwo, stosuje się je również do zabezpieczania przewodów wodno-kanalizacyjnych.