Lampy owadobójcze jako sprzęty, które wabią i zabijają insekty fruwające

lampy owadobójcze to sprzęty, które wabią i uśmiercają owady fruwające. Zasada działalności lamp na insekty jest bardzo prosta i bardzo efektywna.

robota

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
okno

Autor: Sudal
Źródło: Sudal

W sprzedaży są rozmaite wersje lamp owadobójczych, które rażą owady prądem, przylepiają je do wkładu lepowego, oraz zasysają wiatrakiem do środka sprzętu.

W internecie jest wiele niezwykle ciekawych artykułów – jeśli masz ochotę poznać następny – sprawdź na witrynie a nie będziesz żałować!

Niezwykle popularna jest lampa na komary rażąca, która unieszkodliwia owady przez zastosowanie wewnątrz urządzenia kratki elektrycznej która jest pod napięciem. Im wyższe napięcie, tym większa efektywność rażenia. Zwabione i unieszkodliwione w ten sposób moskity, upadają do zamontowanego na dole lampy zasobnika, który należy systematycznie opróżniać. Lampy lepowe są opcjonalnym rozstrzygnięciem dla lamp rażących. Unieszkodliwiane są przez zastosowanie w nich wkładów lepowych, do których przyklejają się owady przy zetknięciu z ich przestrzenią. Lampy te znajdują szerokie zastosowanie w punktach, w jakich kładziony jest szczególny nacisk na schludność. Całkowicie nowatorskim rozstrzygnięciem, nadzwyczaj skutecznym w walce z insektami latającymi są lampy wiatrakowe. Insekty zwabione w sąsiedztwo lampy są wciągnięte do wnętrza za pomocą wiatraka, a w następnej kolejności trafiają do celowo wmontowanego zbiornika. Ta lampa owadobójcza zapewnia najwyższy poziom higieny.

lampa na komary

Autor: Roto Frank
Źródło: www.roto.pl
Podejście wabienia owadów w każdym gatunku urządzenia jest taki sam, a różności wypływają ze sposobu neutralizacji insektów zależnego od budowy (poznaj usługi przedsiębiorstwa wolplan kędzierzyn-kożle) samej lampy jak i użytej metody działalności.

Znaczącą wartością używania lamp owadobójczych jest to, że nie aktywują jakichkolwiek czynników, jakie oddziaływałyby negatywnie na otoczenie.