Jak praktycznie urządzić niewielki pokój dla dzieci, zalety i wady piętrowych łóżek w niewielkich pomieszczeniach.

Umeblowanie dziecięcego pokoju, w sytuacji kiedy posiada się niewielkie mieszkanie, jest nie lada wyzwaniem. Pierwszy problem jest taki, że dzieci na różnym etapie będą potrzebować różnych mebli. Maluchy śpią albo z dorosłymi, albo w łóżeczkach, ale już w wieku trzech lat spokojnie przeprowadzić się mogą do pełnowymiarowego łóżka. Jednak stoliki i krzesełka nie mogą być jeszcze duże, bo przy takich zwykłych nie byłoby im za wygodnie.

Dopiero w okresie szkoły pomyśleć można o normalnym biurku, jeśli zakupi się do tego odpowiednie krzesło z regulowaną wysokością, to bez żadnego problemu nawet do wieku młodzieńczego taki zestaw może służyć.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to sprawdź śmiało, co znajduje się w tekście (https://ingas.pl/oferta/stale-urzadzenia-gasnicze-sug/) – on także z pewnością okaże się warty uwagi!

Tak naprawdę w większości przypadków problemem będzie nawet nie to, co zakupić, ale w jaki sposób rozplanować w pokoju, w jakim na przykład mieszkali będą dwaj młodzieńcy w podobnym wieku, lecz sam pokój wcale nie będzie zbyt duży. W takim przypadku trzeba niekiedy nieźle pogłówkować, żeby wszystko się zmieściło, na szczęście jest dużo sposobów na to, żeby w optymalny sposób dać sobie radę w takich przypadkach.W praktyce największy kłopot w niewielkich pokojach sprawia łóżko, to właśnie ono zajmuje najwięcej miejsca i jest najbardziej trudne do optymalnego ustawienia. Jeśli pokój będzie dostatecznie duży, to dla dwójki dzieci najlepszym rozwiązaniem będą dwa oddzielne łóżka postawione gdzieś w dwóch rogach pomieszczenia.

Ale do tego należy jeszcze zmieścić szafy, szafki i biurka, więc taki pokój powinien być odpowiednio duży.

łóżko

Autor: Sarah Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

W mniejszych pokojach znacznie lepiej będą się sprawdzać łóżka piętrowe dla młodzieży, przez to, że oba miejsca do spania będą się znajdować jedno nad drugim, to całe łóżko potrzebuje dwa razy mniej miejsca, niż dwa oddzielne meble. Łóżka dwupiętrowe doskonale się sprawdzają przy rodzeństwie, niekiedy nawet może dojść do spięć, kto będzie spał na górze, gdzie będzie dużo przyjemniej. Rozwiązanie takie jest bardzo często stosowane w wielu domach, więc zupełnie zrozumiałe jest, że w sklepach meblowych pojawia się coraz większa liczba interesujących modeli tego typu łóżek.

Categories: Rola budowlańca

Tags: , , ,